FIT 24UR

Našli virus sarsa v znoju

Hongkong, 07. 05. 2004 00.00 1 min branja 0

sars - Kitajska

Kitajski znanstveniki so virus akutnega sindroma oteženega dihanja (sars) odkrili v znojnicah in v prebavnem traktu bolnikov, okuženih s to smrtno nevarno boleznijo.

sars - Kitajska
sars - Kitajska
FOTO: Reuters

Povzročitelj te bolezni bi se torej lahko razširil še po kakšni drugi, doslej neznani poti, so danes sporočili znanstveniki vojaške bolnišnice v Guangzhouu na jugu Kitajske.

Okužbo z rokovanjem, ki se sedaj pojavlja kot ena od možnosti, o kateri razmišljajo znanstveniki, je nemški virolog Herbert Schmitz iz Hamburga sicer označil za "neumnost", poroča nemška tiskovna agencija dpa. Doslej sta za glavni poti okužbe s sarsom veljali kapljična infekcija in pa s fekalijami.

Na Kitajskem so po lanski epidemiji doslej potrdili devet obolelih za sarsom, od teh je ena oseba umrla.

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469