Lekarnar bo v osebno izkaznico zapisal, kako se zdravilo imenuje, v kakšnih odmerkih in kdaj ga je treba jemati ter kako dolgo. Prav tako bo v izkaznici pisalo, kakšne stranske učinke lahko ima zdravilo in s katerimi drugimi zdravili ga je možno kombinirati.
Andreja Čufar z Lekarniške zbornice Slovenije poudarja, da kartica velja le za posameznega bolnika. "Nekateri si na primer antibiotike sposojajo od sosedov in znancev ter jih vzamejo s sabo na potovanja. Tam si potem sami določijo dozo in kako jih bodo jemali. To ne pride v poštev."
Izkaznice bodo brezplačno na voljo v približno tretjini od 270 lekarn po vsej Sloveniji.
Do zdravil tudi preko spleta
V četrtek pa bo začela delovati tudi prva spletna lekarna pri nas, kjer bodo 24 ur na dan na voljo zdravila brez recepta. Na spletni strani bodo tudi vsi podatki o zdravilu, vključno z originalnim navodilom za uporabo. V Ljubljano bodo naročena zdravila dostavili v dveh do treh urah, drugod po Sloveniji pa v enem dnevu.
Sonja Hrobat, magistrica farmacije, izpostavlja še eno prednost virtualne lekarne. Uporabnikom bo namreč na voljo tudi pogovorno okno, kjer bodo lahko farmacevta izprašali o vsem, kar želijo vedeti. To v običajnih lekarnah zaradi gneče pogosto ni mogoče.