Iz Kanade, edine neazijske države, kjer se je smrtonosni virus razširil, poročajo o novi, 39 smrtni žrtvi atipične pljučnice. V provinci Ontario je v kritičnem stanju še 15 ljudi, zabeležili pa so tudi 24 verjetnih primerov te bolezni. Svetovna zdravstvena organizacija je sicer Kanado konec aprila umaknila s seznama ogroženih držav, vendar so že čez dober mesec odkrili nove primere.
V Tajvanu, kjer je umrlo 84 ljudi, so zadnji primer okužbe odkrili sredi junija, kljub temu pa država ostaja na listi območij, kjer še obstaja tveganje za okužbo.
Pretekli teden so umaknili opozorilo pred potovanjem v Peking. Na Kitajskem, v državi, kjer je bolezen izbruhnila in jo tudi najbolj prizadela, je umrlo okoli 350 ljudi, več kot polovica prav v prestolnici. Atipična pljučnica je pod nadzorom tudi v Hongkongu, območju z drugim največjim številom žrtev, ter v Singapurju in Vietnamu.
Strokovnjaki svetovne zdravstvene organizacije so prepričani, da je epidemija po štirih mesecih krize v zatonu, kljub temu pa opozarjajo, da lahko bolezen na Kitajskem spet izbruhne prihodnje leto. Vendar njene posledice zaradi sprejetih ukrepov in pridobljenih izkušenj ne bodo tako resne, še poudarjajo pri Svetovni zdravstveni organizaciji.