Strokovnjaki WHO opozarjajo, da bi zaradi napačnih diagnoz število verjetnih primerov bolezni oziroma tistih, ki jih potrdijo kitajske oblasti, lahko bilo nižje od resničnega. Po besedah vodje skupine strokovnjakov v Pekingu Daniela China gre za nesoglasje o definiciji verjetnih primerov okužbe s sarsom. Na Kitajskem je bolezen zahtevala sedem novih smrtnih primerov, potrdili so dodatnih 28 obolelih, domnevno obolelih pa je še 84 oseb. V Pekingu so zabeležili štiri smrtne primere in 19 novih obolelih ter 41 sumljivih primerov. Ostali smrtni primeri pa so bili na severu države v Tianjinu in v osrednji Mongoliji. Doslej je na Kitajskem za to nevarno boleznijo zbolelo 5.209 ljudi, umrlo jih je 282, sumljivih primerov pa je 2.132, ozdravelo pa jih je 2.009, je razvidno iz uradnih podatkov.
Na Tajvanu danes največji porast obolelih
Dan po odstopu tajvanskega ministra za zdravje pa je danes število obolelih za sarsom naraslo na 34, kar je največji porast obolelih v zadnjih dveh mesecih, ko je bolezen izbruhnila v Taipeiu.
Novi primeri smrti in obolelih tudi v Hongkongu
Akutni sindrom oteženega dihanja je v Hongkongu zahteval pet novih smrtnih žrtev, štiri osebe pa so na novo obolele. Na tem območju je v dveh mesecih epidemije umrlo 243 ljudi, 1710 pa jih je zbolelo. Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je danes sporočila, da je epidemija sarsa v Hongkongu obvladana. Je pa WHO danes odsvetovala potovanja tudi v kitajsko provinco Hebei. Priporočilo WHO sedaj torej velja za Hongkong, Guangdong, Osrednjo Mongolijo, Taipei, Shanxi in Tianjin in Hebei.