Kitajski strokovnjaki so zavrnili trditve, da naj bi bil zadnji upad obolelih posledica dejstva, da bolnikov z lažjimi simptomi niso vključili v statistiko. V pogovoru za kitajski dnevnik China Daily je kitajski strokovnjak Xu Dezhong poudaril, da so standardi za diagnozo sarsa in hospitalizacijo na Kitajskem strožji kot tisti, ki jih ima Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). Sicer pa so kitajske oblasti sporočile, da so v zadnjih 24-ih urah zabeležili 12 novih primerov sarsov, 2 obolela pa sta umrla. Oba smrtna primera sta se zgodila v Pekingu, kjer so tudi zabeležili 8 novih primerov bolezni.
Iz Hong Konga pa so sporočili, da sta umrli dve osebi okuženi s sarsom, zabeležili pa so en nov primer okužbe. Na območju Hong Konga je tako za sarsom doslej umrlo 255 ljudi, 1719 pa jih je zbolelo
Zaskrbljenost za širitev sarsa na Kitajskem zaradi poplav

Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) pa je danes izrazila zaskrbljenost, da bi na Kitajskem med poletnimi poplavami lahko prišlo do novega izbruha primerov sarsa. Po besedah tiskovnega predstavnika WHO v Pekingu Boba Dietza se virus sarsa sicer naj ne bi prenašal prek vode, lahko pa virus preživi več dni v fekalijah, ki se lahko širijo prek prepolnih kanalizacijskih sistemov.
Na Kitajskem vsako leto prizadenejo poplave zlasti območja na jugu, v osrednjem delu in na severovzhodu države. Narasla voda s kanalizacijskih sistemov ponavadi poplavi več tisoč domov, pri tem pa lahko pride tudi do onesnaženja virov pitne vode.
Zdravstveno stanje kitajskega vodstva bodo podrobno spremljali

Neimenovani kitajski predstavnik pa je sporočil, da bo kitajski predsednik Hu Jintao opravil temeljit zdravniški pregled, da bi potrdili, da ne prenaša virusa sarsa, preden se bo odpravil na srečanje z ameriškim kolegom Georgeom Bushem in drugimi voditelji skupine G-8 v začetku junija. Hu in člani delegacije bodo vse do začetka srečanja skupine G-8 morali opravljati redna rentgenska slikanja pljuč, dvakrat na dan pa jim bodo tudi izmerili telesno temperaturo.
Hu, ki je vodenje država prevzel marca letos, se samega srečanja G-8 ne bo udeležil, bo pa sodeloval na konferenci o razvoju ob robu srečanja v francoskem Evianu in se sestal z ameriškim predsednikom in ostalimi voditelji. To bo prvi obisk kitajskega predsednika v tujini.
Najhujše razmere so na Tajvanu

WHO je odsvetovala vsa nepotrebna potovanje na celotno območje Tajvana. Tajvan je trenutno tista država, kjer se sars širi najhitreje. Do danes so ugotovili 383 primerov bolezni, 52 ljudi pa je zaradi sarsa umrlo. Kljub temu pa je novi tajvanski minister za zdravje Chen Chien-Jen izrazil upanje, da bo Tajvanu uspelo ustaviti epidemijo sarsa še pred koncem junija. Poleg tega je dejal, da število ljudi, ki so zaradi sarsa v karanteni, upada, kar nakazuje, da bo intenzivnost epidemije začela upadati. Poudaril pa je, da bodo najpomembnejše dejavnosti oblasti odslej osredotočene predvsem na okužbe s sarsom v bolnišnicah.