Društvo za zdravje srca in ožilja je ob tej priložnosti pripravilo razstavo Ali je žensko srce drugačno, ki je že od ponedeljka na ogled v galeriji Kresija, danes pa organizirajo množični pohod na Šmarno goro, kjer bo obiskovalcem na voljo tudi meritev krvnega tlaka ter holesterola v krvi.
V tem tednu je svetovni dan srca obeležilo tudi Združenje kardiologov Slovenije, ki je ustanovilo informacijsko, izobraževalno, posvetovalno in raziskovalno središče za področje preventive, diagnostike, terapije in rehabilitacije bolezni srca in ožilja, ki so ga poimenovali Slovenska hiša srca. Hiša srca je vseslovenski projekt, ki pomeni vključevanje institucij civilne družbe in nevladnih organizacij k soodločanju o najboljših rešitvah za preventivo, diagnostiko, terapijo in zdravljenje bolezni srca in ožilja.
V deželah v razvoju je polovica smrti žensk, starih nad 50 let, posledica teh bolezni ali možganske kapi, za katero letno umre približno tri milijone žensk. Za možgansko kapjo sicer zboli več moških kot žensk, a več žensk umre, saj imajo tanjše žile. Tveganje za srčni infarkt še poveča sladkorna bolezen, saj ženske z diabetesom zbolijo osemkrat pogosteje kot nediabetičarke. Podatki še kažejo, da se pri ženskah, ki pokadijo več kot 15 cigaret na dan, tveganje za srčni infarkt podvoji, pri ženskah, ki poleg tega uporabljajo še tabletke proti zanositvi, pa kar za dvajsetkrat. Tveganje za pojav srčno-žilnih bolezni povečajo še zvišan holesterol, telesna nedejavnost, debelost in visok krvni tlak.