Zadnji okuženi z virusom ptičje gripe je nek 15-letni deček, za katerega zdravniki še ne vedo, kako se je okužil, saj naj ne bi imel stika s perjadjo.
Singapurska oblasti pa so ocenile, da državljani Singapurja, kjer se ptičja gripa doslej še ni pojavila, lahko potujejo na Tajsko, čeprav je tam več žarišč bolezni, zaradi katere je umrlo tudi šest ljudi.
Zaradi ptičje gripe je doslej samo v Vietnamu umrlo že 14 ljudi, šest žrtev pa je bolezen zahtevala tudi na Tajskem. V Aziji so doslej zaradi ptičje gripe pobili tudi že več kot 80 milijonov piščancev.
Strokovnjaki o preprečitvi širjenja
Predstavniki sedmih držav članic Združenja držav južne Azije za regionalno sodelovanje (SAARC) so se v New Delhiju sestali na izrednem zasedanju o ptičji gripi. Indijski minister za zdravstvo Sushma Swaraj je države članice pozval k skupni strategiji za boj proti epidemiji te bolezni, ki razsaja v Aziji. "Potrebno je posvetovanje, sodelovanje in skupno ukrepanje, da bi zajezili ptičjo gripo," je dejal Swaraj.
Izredno srečanje, na katerem so sodelovali predstavniki ministrstev za zdravstvo in kmetijstvo Indije, Pakistana, Šri Lanke, Bangladeša, Nepala, Butana in Maldivov, so sklicali po zadnjih ugotovitvah Svetovne zdravstvene organizacije (WHO), da bi imela ptičja gripa lahko še hujše posledice kot akutni sindrom oteženega dihanja (sars).