Na 144. letni skupščini Slovenskega zdravniškega društva, so ugotovili, da primanjkuje 300 do 500 zdravnikov, zato društvo išče alternativne možnosti, kako rešiti problem. Predsednik novomeškega zdravniškega društva Branimir Ivka je povedal, da je potrebno ustrezno ovrednotiti delo zdravnikov, ki doživljajo hude obremenitve. Zdravniki so izpostavljeni nadurnemu delu in velikemu številu zdravniških storitev.

Predsednik Slovenskega zdravniškega društva Pavel Poredoš je poudaril, da za zdravstvu danes niso najbolj naklonjeni časi. Poleg standardnih očitkov na račun dela zdravstvenih delavcev in razglašanju domnevnih zdravniških napak, se v javnosti pojavljajo kritike na račun učinkovitosti zdravstvenega sistema. Zdravniki tudi ne smejo molčati ob interpretacijah različnih anket in ocen zdravstva, četudi jih opravljajo mednarodne ustanove. Verodostojnost teh podatkov je po njegovem mnenju velikokrat vprašljiva, zlasti njihovo tolmačenje.
Sistem še vedno deluje dobro
Poredoš je povedal, da so predstavniki medicinske stroke trdno prepričani, da je slovenski zdravstveni sistem še vedno učinkovit in deluje bolje, kot bi lahko pričakovali glede na materialno podporo. Slovenski zavarovanec povprečno v zdravstveno blagajno letno prispeva manj kot 2000 evrov, medtem ko zavarovanci razvitih držav prispevajo skoraj trikrat toliko.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.