Članica Slovenskega združenja (SZZB) Jelka Pirc je povedala, da je SZZB leta 2006 v Sloveniji opravilo raziskavo Prevalenca kronične bolečine v Slovenije. Obenem so opravili primerjavo z evropskimi podatki. Po tej primerjavi se je Slovenija, glede na podatek, da za kronično bolečino trpi 23 odstotkov prebivalcev, skupaj z Belgijo uvrstila na tretje mesto v Evropi. Sicer ima v Evropi v povprečju kronično bolečino 19 odstotkov prebivalcev.
Ugotovili so, da kronične bolečine bolj prizadenejo ženske kot moške. Pirčeva je pojasnila, da stopnja obolelosti s kronično bolečino narašča z nižanjem izobrazbe. Tako imajo manj izobraženi veliko večjo možnost, da jih prizadene omenjena bolezen. Vzroki za to lahko ležijo v težjih delovnih pogojih in slabšem socialnem položaju, je še pojasnila.
Zdravniki o kroničnih bolečinah
Nevenka Krčevski Škvarča je kot vzroke večje kronične bolečine pri ženskih navedla vplive spolnih hormonov, genetske dejavnike in anatomske razlike.
Nevrologinja Lidija Stare je opozorila, da ima kronične bolečine kar 100 milijonov Evropejcev. Po njenih podatkih za migreno trpi približno 12 odstotkov prebivalstva. "Pojavnost pred puberteto je enaka za oba spola," je dejala in dodala, da je v poznejših letih trikrat pogostejša pri ženskah.
Primarij Zoran Zabavnik je spregovoril o koristnosti lajšanja porodnih bolečin. Po njegovih podatkih naj bi bila porodna bolečina eden od glavnih razlogov za strah pred porodom. V osmih od štirinajstih slovenskih porodnišnicah ne lajšajo bolečine pri več kot 60 odstotkih porodih, v treh od teh pa v več kot 80 odstotkih.
Onkologinja Slavica Lahajnar-Čavlovič je na novinarski konferenci spregovorila o bolečini po operaciji dojk. Pri tem je opozorila, da vse več žensk zboli za rakom, a jih tudi več preživi.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.