Sodelovali bodo: ministrstvo za finance, ministrstvo za gospodarstvo, ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, ministrstvo za notranje zadeve, ministrstvo za pravosodje, ministrstvo za promet, ministrstvo za zdravstvo, ministrstvo za zunanje zadeve in stalna misija Republike Slovenije pri zvezi Nato in ZEU, urad predsednika vlade RS, urad vlade za informiranje, služba vlade za zakonodajo, urad za priseljevanje in begunce ter generalštab Slovenske vojske, sektor za civilno obrambo in Uprava Republike Slovenije za zaščito in re ševanje v okviru ministrstva za obrambo.
Vajo izvaja Nato v okviru svojega letnega načrta, v kateri sodeluje vseh 19 držav članic in tokrat prvič tudi 14 partnerskih držav. Na vaji bodo preverjali politične in vojaške postopke in ukrepe kriznega upravljanja upoštevajoč pridobljene izkušnje iz zadnjih mirovnih misij. Scenarij te poveljniško štabne vaje je izmišljen. Namenjen je izključno vadbi in preverjanju potrebnih postopkov, ki jih mora Nato izvesti, da bi vodil mirovno operacijo, ki mu jo poveri OZN. Vaja je simulacijska zato vojaške enote na vaji ne bodo aktivirane. Vse aktivnosti na vaji bodo potekale preko računalniških in drugih sodobnih telekomunikacijskih povezav med sodelujočimi državami in zvezo Nato.
Slovenija bo na vaji sodelovala na podlagi programa sodelovanja v Partnerstvu za mir (Individualni partnerski program med Natom in Republiko Slovenijo za obdobje 2000-2001) in v skladu s sklepom, ki ga je vlada RS sprejela avgusta lani.