Minister je pozdravil odločitev, da bo imela vsaka članica svojega komisarja. "Na tak način bo Evropska komisija imela večjo legitimnost in bo bolj sprejemljiva za državljane," je dejal in dodal, da je takšna rešitev še posebej pomembna za majhne države. "Njihovi interesi bodo na tak način najbolj ščiteni."
Po ministrovi oceni je majhnim državam naklonjena tudi nova razdelitev glasov v ministrskem svetu. "Gre za razporeditev v korist majhnih držav," je poudaril. Pozdravil je tudi razširitev odločanja s kvalificirano večino na več področjih, čeprav je tukaj glede na predloge dogovor le delen. "Tudi to je rešitev, čeprav le za zdaj ustrezna," je dejal.
Tudi rešitve o tesnejšem sodelovanju je Bavčar pozdravil ter izrazil prepričanje, da bo Slovenija leta 2004 na novi medvladni konferenci o nadaljnjih institucionalnih reformah sodelovala kot članica.
Vrh predstavlja uspeh za države članice in prihodnjo Evropo, je sklenil minister, zadovoljen, da je "EU strla orehe, in to na način, ki zagotavlja prihodnjo demokratično unijo".
Minister Bavčar je še napovedal, da se bo ta teden s sklepi vrha v Nici seznanila tudi slovenska vlada. Prve odzive nanje pa bo moč dobiti še danes, saj bodo omenjene odločitve v središču pozornosti kar na dveh srečanjih kandidatk - predsednik vlade Janez Drnovšek se bo o njih pogovarjal s premieri držav Višegrajske skupine v Bratislavi, vodja slovenskih pogajalcev z EU Janez Potočnik pa s kolegi iz drugih kandidatk luksemburške skupine v Budimpešti.