
Kandidat SLS in SMS za poslanca v državni zbor, sicer vodja poslanske skupine SLS Jakob Presečnik je na današnji novinarski konferenci ob predstavitvi strankinih kandidatov v peti volilni enoti s sedežem v Celju povedal, da SLS ni bila nikoli tajkunska stranka, kot bi jo nekateri radi označili.
Po oceni Presečnika, ki je bil v zadnji sestavi državnega zbora vodja poslanske skupine SLS, je vzdušje v stranki zelo dobro in pozitivno, vlada tudi precejšnje soglasje. Presečnik je tudi opozoril, da letošnje državnozborske volitve niso volitve za mandatarja slovenske vlade, ampak za poslance v državni zbor. Zahvalil se je vsem, ki so ga podprli kot strankinega kandidata za poslanca, in poudaril, da bo v primeru izvolitve zastopal interese tako Zgornje Savinjske doline, od koder izhaja, kot tudi vse Slovenije.
Župan občine Mislinja Viktor Robnik, ki prav tako kandidira za poslanca SLS in SMS v DZ v peti volilni enoti, pa podpira sinergijo ob združitvi stranke s SMS. Prepričan je namreč, da imajo tako na eni strani mladost, na drugi pa izkušenost. Tekom volilne kampanje bo Robnik po lastnih besedah to tudi pokazal in poskusil udejanjiti.

Meni tudi, da je program SLS "pisan na kožo" podeželskim občinam, zato se bo v primeru izvolitve v DZ zavzemal za uresničitev poudarkov iz programa stranke. Po njegovih besedah je treba prav tako obuditi vse "zaspane" projekte, kot so: izgradnja hitre ceste, ki bi Koroško povezala s štajersko avtocesto, uvedba pokrajin in izgradnja centra za ravnanje z odpadki. "Zadnji čas je, da Korošci dobimo svojega poslanca v državni zbor," je še dejal Robnik.
V peti volilni enoti na listi SLS in SMS poleg Presečnika in Robnika kandidirajo tudi strankin predsednik Bojan Šrot, Marko Diaci, Darko Simončič, Dragica Sternad Prašnikar, Robert Bah, Mateja Maja Ažman, Tomislav Lečnik in Marijana Cigala.
Peta volilna enota obsega območje občin Celje, Dravograd, Mozirje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Slovenj Gradec, Velenje, Žalec in Šentjur.
Spomnimo - kriza v SLS
Predsednik glavnega odbora SLS Aleš Primc je v petek izjavil, da bo glavnemu odboru stranke predlagal razrešitev predsednika stranke Šrota. Kot je pojasnil, se je za ta korak odločil, ker predsednik SLS "ne dela v interesu stranke, ampak v interesu svojega brata". Kot je pojasnil predsednik glavnega odbora SLS, je dolgo časa verjel, da Šrot ravna naivno. "Zdaj sem pa prepričan, da gre za načrtno delo, s katerim želi po eni strani izboljšati ugled brata v javnosti, po drugi pa načrtno uničiti Slovensko ljudsko stranko," je povedal Primc. Primc pojasnjuje, da dokaze, da želi predsednik stranke uničiti ugled SLS, vidi v rejtingih, ki po Primčevo padajo, odkar je vodenje stranke prevzel Šrot, še nikoli v zgodovini stranke pa po njegovih besedah niso bili tako nizki.
Na posvetu širšega vodstva stranke so člani in poslanski kandidati SLS izrazili polno podporo predsedniku Šrotu. Primc pa je odstopil s položaja predsednika glavnega odbora SLS.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.