Veleposlanik Šuklje s sodelavci v Beogradu išče primerno lokacijo za veleposlaništvo, ki naj bi ga po veleposlanikovih besedah odprli septembra. "Sedaj opravljamo t. i. politične posle, upam pa, da se bomo lahko čimprej lotili tudi tistih, ki so zelo pomembni tako za jugoslovanske kot za slovenske državljane, to pa so konzularni posli," je še dejal Šuklje. Ob tem je izpostavil vprašanje državljanstva, pridobitve vizumov in drugih osebnih dokumentov, kot tudi vprašanje dogovora z jugoslovansko stranjo o lastništvu pravnih in fizičnih oseb, ki imajo nepremičnine bodisi v ZRJ bodisi v Sloveniji.
Šuklje je opisal razvojno pot Slovenije kot samostojne države v minulih desetih letih in pri tem poudaril, da se lahko Ljubljana sedaj enakopravno pogovarja z vsemi v svetu. Blic je v nadnaslovu pogovora s Šukljetom izpostavil veleposlanikovo oceno, da "danes v politiki ni pomembno, koliko prebivalcev ima posamezna država in kako veliko je njeno ozemlje, ampak je moč vsake države odvisna od uspeha njenih ustanov in od izpeljanih reform".
Na vprašanje Blica, ali bo tudi Jugoslavija potrebovala deset let za vključitev v evropske in svetovne povezave, je Šuklje odvrnil: "Zdi se, da stvari v ZRJ potekajo mnogo hitreje in da je tudi po napovedih predstavnikov jugoslovanskih oblasti pričakovati hitrejši razplet. Tukaj je resnično čutiti pozitivno energijo, ljudje lahko prvič razmišljajo o tem, kako bodo živeli, in o socialnih problemih, kar so dobre napovedi za naprej." V zvezi z izročitvijo nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića haaškemu sodišču pa je slovenski veleposlanik odgovoril, "da mora vsakdo v svetu, ne glede na to, kdo je, odgovarjati za svoja dejanja".