Volilni odbor v okrožju Miami Dade je najprej sporočil, da vseh 654.000 glasovnic do roka, ki ga je v torek postavilo vrhovno sodišče, nikakor ne bodo uspeli prešteti. Odbor je nato menil, da bi jim morda uspelo v miru prešteti vsaj 10.450 glasovnic, ki so jih po strojnem preštevanju dali na stran kot neveljavne, vendar so republikanski člani skupin za ročno preštevanje glasov izvali nerede in zahtevali, da se sporne glasovnice štejejo pred vsemi opazovalci in kamerami, ne pa za zaprtimi vrati, kot je hotel odbor. Ta je nato obupal in se odločil, da v Miami Dade ne bo nobenega ročnega preštevanja. Za Gora to pomeni hud udarec, saj bo brez tega okrožja težko premagal Busha v boju za osvojitev 25 elektorskih glasov Floride, ki so odločilni za zmago na predsedniških volitvah. Po preštetju glasovnic iz 135 od skupaj 614 volilnih mest v Miami Dade je Gore pridobil 157 glasov, vendar ti zdaj ne bodo všteti, razen seveda, če vrhovno sodišče spet ne stopi na Gorovo stran.
Kljub porazu v Miami Dade se je sreda za Gora pričela še kar ugodno, saj je sodnik iz West Palm Beacha Jorge Labarda, ki velja za demokrata, odločil, da mora volilni odbor v Palm Beachu upoštevati tudi tako imenovane "jamičaste" glasovnice, kjer volilec ni do konca preluknjal glasovnice, ampak pustil za sabo vdolbino v glasovnici. Po sodnikovem mnenju je to merilo, ki kaže na namen volilca, kar pa je po floridskem zakonu zadosten razlog, da se glasovnica upošteva. Volini odbor, v katerem imajo večino demokrati ,je to sprejel, a se je odločil, da bo upošteval le tiste glasovnice, ki so imele "jamice" namesto lukenj pri vseh kandidatih, poleg predsedniških še za kongres, senat in druge lokalne uradnike.
V Gorovem volilnem štabu ocenjujejo, da to brez okrožja Miami Dade ne bo dovolj, da bi njihov kandidat prehitel Busha. O usodi kakšnih 10.000 "jamičastih" glasovnic se bodo prepirali še v petek. Po dosedanjih rezultatih ročnega preštevanja glasov je Gore v Palm Beachu pridobil le dva glasova, v okrožju Broward pa 137, s čimer je Bushevo uradno prednost 930 glasov zmanjšal le na 791 glasov.
Sodnih prepirov s tem še ni konec. Zvezno prizivno sodišče v Atlanti se je odločilo, da bo obravnavalo pritožbo Busheve kampanje, da ročno preštevanje glasov ni pošteno in je v nasprotju z zvezno ustavo. Dejstvo pa je, da je Bush v Teksasu pred leti podpisal zakon, ki predvideva ročno preštevanje glasov v primeru nejasnosti. Busheva kampanja se je obenem pritožila na zvezno vrhovno sodišče zaradi odločitve vrhovnega sodišča Floride, ki je v torek odobrilo upoštevanje ročno preštetih glasovnic do nedelje, 26 novembra, ali ponedeljka, 27. novembra. Bush od zveznih sodnikov zahteva, da prepovedo upoštevanje ročno preštetih glasovnic, ker je vrhovno sodišče Floride po njegovem mnenju samovoljno spremenilo pravila igre po volitvah, ko je določilo datum za potrditev glasov, kar je naloga floridskega kongresa. Omenjeni kongres, v katerem imajo večino republikanci, je že zagrozil, da ne bo mirno sedel in gledal, kako Gore Bushu "krade" zmago. V primeru, da bi po pravnih zapletih zmagal Gore kongres obljublja, da bo sam imenoval 25 elektorjev za Busha, ki bodo sodelovali na elektorskem kolidžu 18. decembra, potem pa naj zvezni kongres odloči kateri so pravi - Gorovi ali Bushevi. Glede na to, da imajo tudi tam večino republikanci je moč predvideti, koga bi potrdili za predsednika.
Ob vsej gonji proti ročnemu preštevanju glasovnic Bushev volilni štab toži še 13 floridskih volilnih okrožij, kjer so zavrnili upoštevanje skupaj kakšnih 1.400 glasovnic iz tujine, večinoma ameriških vojakov, ki niso imele poštnega žiga. Bushev volilni štab je vprašanje vojaških glasovnic nadvse uspešno izkoristila v areni javnega mnenja, saj je demokrate prikazala kot nasprotnike "ameriških junakov, ki na tujem tvegajo svoja življenja, potem pa ne smejo niti izbirati svojega vrhovnega poveljnika". Demokrati so se zavedli nevarnosti in v zadnjih dneh spremenili retoriko, vendar še ni jasno, ali so sprejeli kakšne ukrepe, da se tudi zavrnjene vojaške glasovnice preštejejo. Kljub vsem zapletom za zdaj kaže, da bo Bushu uspelo ohraniti prednost vsaj nekaj sto glasov pred Gorom do nedelje, nakar bo moral podpredsednik ZDA priznati poraz, saj bi bilo politično nesmiselno vztrajati na sodni poti tudi po velikodušnem roku vrhovnega sodišča Floride.
V primeru, da Goru uspe prehiteti Busha za nekaj glasov, če bodo štete tudi "jamičaste" glasovnice, se bodo šele začeli resni zapleti, ki bodo že bolj spominjali na ustavno krizo, saj republikanci nikakor ne nameravajo priznati poraza, tako kot doslej ne demokrati.