Italijani so v polfinalu svetovnega prvenstva zaustavili Slovence

Katovice, 10. 09. 2022 22.32 |

Milan Doknić, Nina Mihalič, Žiga Košec
76

Slovenija se je za vstopnico v jutrišnji veliki finale proti Poljski borila z Italijani, ki so jih premagali v lanskem finalu Eurovolleyja. Ta uspeh so v polfinalu svetovnega prvenstva naši zahodni sosedje ponovili in zmagali 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). Za slovenske odbojkarje sledi kratek počitek in jutrišnja tekma s prenosom na POP TV in VOYO za tretje mesto proti Braziliji.

Utrinki prvega niza tekme Italija - Slovenija

Selektor Slovenije George Cretu je presenetil že na začetku tekme. Na mestu organizatorja igre je namreč začel Gregor Ropret. Okoli njega pa je postavil standardna imena. Klemen Čebulj, Tonček Štern, Jan Kozamernik, Alen Pajenk in Tine Uraut so polfinale začeli. Libero je bil Jani Kovačič. Tako kot četrtfinale v domačih Stožicah proti Ukrajini je Slovenija tekmo začela slabše od nasprotnika. Selektor Cretu je bil pri izidu 5:1 hitro prisiljen v minuto odmora. Odmor ni spremenil poteka tekme in pri 7:2 je Cretu v ogenj poslal mladega Roka Možiča. Ta sprememba je vendarle obrodila sadove in kmalu je bil po močnem napadu Možiča in odličnem servisu 20-letnika izid že 8:7 za Italijane. Začelo se je obdobje bolj izenačene igre, a vsakič ko so se Slovenci nevarno približali Italijanom, je sledil odgovor zahodnih sosedov, ki jih je znova popeljal na varno razdaljo. Največ težav je Slovencem povzročal predvsem Daniele Lavia (6 točk v prvem nizu), sledil mu je Alessandro Michieletto (4 točke v prvem nizu) in Italijani so prvi niz dobili z izidom 25:21.

Drugi niz, enak vzorec

Drugi niz je Slovenija začela bolje kot prvega. Italijani so sicer vodili za točko ali dve, vendar so Slovenci na začetku niza vseskozi pretili. Italijane so ujeli pri izidu 9:9. Sledilo je dobro obdobje Italijanov in njihovo vodstvo 15:12, ki je Cretuja prisililo v novo minuto odmora. Ta je Italijane malo umirila, saj so se Slovenci približali na 16:17. A niz so znova dobili Italijani, ki so Slovencem dovolili osvojitev ene točke (25:22) več kot v prvem nizu.

Tretji niz

Slovenci so po porazih v prvih dveh nizih izgubili veliko samozavesti, kar je bilo jasno že na začetku tretjega niza, saj so Italijani vodili že 5:0. Sledila je nova minuta odmora, ki ni popolnoma ustavila italijanskega vlaka, ga je pa začasno upočasnila (9:8 in 11:10 za Italijane). Sledil je vstop Dejana Vinčića v igro namesto Gregorja Ropreta. Sledilo je prvo izenačenje v tretjem nizu (16:16). Kljub za kratek čas bolj uspešni igri Slovenije so Italijani proti koncu niza in tekme znova zaigrali bolj zbrano in tretji niz dobili 25:21.

Statistika polfinala med Slovenijo in Italijo

Polfinale svetovnega odbojkarskega prvenstva:

Italija - Slovenija 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.12

HVALA ZA VAŠO POZORNOST IN SE SLIŠIMO ZNOVA JUTRI. SLOVENIJA SE BO BORILA ZA BRONASTO MEDALJO!

22.57

Poglejmo si še statistiko današnje tekme:

Ko smo se po tekmi pogovarjali z našimi odbojkarji, so vsi potrdili, da so Italijani odigrali zares vrhunsko tekmo in da si zaslužijo uvrstitev v finale.

22.55

Pri Slovencih je največ točk dosegel Klemen Čebulj (14), na drugi strani sta bila pri Italijanih najuspešnejša Daniele Lavia (15) in Yuri Romano (12).

22.53

Jutri bomo tako videli spopad Poljske in Italije v finalu, Slovence pa čaka zmenek z Brazilijo in boj za bronasto medaljo!