SP odbojka 22

Italija v tesnem obračunu boljša od Kube

Ljubljana, 03. 09. 2022 23.49 |

V drugem sobotnem obračunu osmine finala v Ljubljani sta bili na parketu reprezentanci Kube in Italije. Slednja je dobila prvi niz, rezultat pa je kazal 25:21. Kuba je v drugem prevzela vajeti in igro poravnala (21:25). V tretjem so bili znova za malenkost boljši Italijani (26:24). Tako je bilo tudi v četrtem nizu (25:18) in Italija je naslednja država, ki se je poleg Slovenije prebila v četrtfinale. Slovenci se bodo pomerili z zmagovalcem obračuna med Nizozemsko in Ukrajino.

Kubanci na tekmi proti Braziliji
Kubanci na tekmi proti Braziliji FOTO: Damjan Žibert

Izločilni boji svetovnega prvenstva so se pričeli v soboto, dogajanje pa so otvorili ravno naši fantje. Slovenci so, kot že rečeno, oddali niz proti Nemčiji, a se na koncu veselili zmage z rezultatom 3:1. V Stožicah sta se nato pomerili reprezentanci Kube in Italije. Slednja je bila uspešnejša z rezultatom 3:1. V nedeljo bodo na delu odbojkarji v Gliwicah na Poljskem. Najprej nas čaka obračun Amerike in Turčije, nato pa se bodo udarili domačini Poljaki proti Tuniziji.

Kuba je skupinski del tekmovanja igrala v skupini B, ki je na koncu pripadala Brazilcem. Kubanci so se na otvoritveni tekmi v Ljubljani trikratnim svetovnim in olimpijskim prvakom dobro upirali, toda na koncu so jim morali priznati premoč. Skupinski del je Kuba zaključila na tretjem mestu in se prebila v izločilne boje. Na drugi strani so Italijani svoje delo v skupini opravili več kot odlično, vse tri tekme so dobili brez oddanega niza.

Medsebojni obračun teh dveh reprezentanc se je začel precej izenačeno. Zdelo se je, da Kubanci lahko presenetijo aktualne evropske prvake, toda ti so v zaključku niza vzeli stvari v svoje roke in povedli z rezultatom 20:18. Kasneje niso dovolili večjih presenečenj in na tabli so bile številke 25:21. Italijani so si z odlično igro v napadu in močnim blokom zagotovili zmago v prvem nizu.

Kuba je v drugem nizu držala vse vajeti v svojih rokah, toda v zaključku so se Italijani približali, razlika je bila le še dve točki (21:23). Odlična igra Simona ob koncu niza se je obrestovala, Kubanci so dobili drugi niz z rezultatom 21:25. Najuspešnejši posameznik, ki je dosegel osem točk, je bil sicer Jesus Herrera Jaimes.

Tudi v tretjem nizu smo videli precej izenačeno igro. Ob koncu je to prikazoval tudi rezultat (24:24). Predolg začetni udarec Kube je prinesel 25. točko Italijanom. Še ena napaka v napadu in Italija se je veselila zmage v tretjem nizu (26:24).

Na začetku četrtega niza so znova prednjačili Kubanci. Povedli so z rezultatom 2:6. Italija se je v nadaljevanju približala in rezultat je bil izenačen na deveti točki in kasneje tudi na petnajsti. Italija je nato pokazala svojo moč in prišla do zmage v četrtem nizu (25:18). Najboljši igralec pri Italijanih je bil Romano Yuri, dosegel je 14 točk, pri Kubancih na drugi strani pa jih je Herrera Jaimes dosegel kar 23.