Gibanje je del živčnega sistema
O mišicah razmišljamo kot o organih, ki jih uporabljamo izključno za dosego telesnega zdravja, vendar je to zmotno razmišljanje. Mišični sistem uporabljamo zato, da bi pomagali vegetativnemu živčevju. Za usklajenost in koordinacijo gibanja skrbijo možgani. Ljudje se zato lahko izrazijo šele skozi gibanje. Če učimo drugače, potem trdimo, da je človeško telo gmota mišic brez možganov. Umski razvoj mora biti povezan z gibanjem in je od njega odvisen. Če človek ne bi razvijal vseh svojih mišic ali če bi razvil samo tiste, ki so potrebne za težko telesno delo, potem bi tudi njegov um ostal na nižji ravni.
Kozmični načrt
Hoja in ravnotežje se razvijeta pri vseh ljudeh. Zato ju označujemo kot biološka dogodka. Delovanje nog ima nedvomno biološko osnovo in je povezano z razvojem možganov. Po drugi strani pa je človek edini sesalec, ki hodi po dveh nogah in ne po štirih. Ko osvoji ravnotežje, lahko vztraja v težki pokončni drži na dveh nogah. Takega ravnotežja ne doseže z lahkoto. Pravzaprav je to spretnost, za katero je potrebno veliko vaje. Kako svoje prve korake osvajajo otroci, si preberite na spletnem portalu bibaleze.si.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.