Za rakom dojke sicer zbolevajo večinoma ženske, a tudi moški predstavljajo odstotek bolnikov, kajti tako kot ženske imajo tudi moški prsno tkivo, kjer se lahko pojavijo rakavi tumorji. Raziskave kažejo, da se to rakavo obolenje pojavlja večinoma pri tistih pripadnikih močnejšega spola, pri katerih se na genu BRCA 2 pojavijo mutacije. Sicer pa menda najpogosteje zbolevajo moški med 60. in 70. letom starosti. Med dejavnike tveganja, ki pri ženskah povečujejo možnost za nastanek raka dojke, sodijo zelo zgodnja prva menstruacija in zelo pozna menopavza, oralna hormonska kontracepcija in nadomestno hormonsko zdravljenje, rodnost (ženske, ki niso nikoli rodile, imajo od 20 do 70 odstotkov več možnosti, da zbolijo za rakom dojke, kot tiste, ki so rodile). Med skupne dejavnike tveganja, ki vplivajo na večjo možnost obolenja tako pri žensah kot pri moških, pa uvrščamo starost, kajenje, pogosto uživanje alkohola, prekomerna telesna teža, družinska anamneza, neprimerna prehrana (k večji ogroženosti redno uživanje velikih količin rdečega mesa, nenasičenih maščob in sladkorja).
Katere so še druge 'ženske' bolezni, ki lahko napadejo tudi moške, in kako pogosto zbolevajo za njimi, pa si preberite v članku Pet ''ženskih'' bolezni, ki lahko doletijo tudi moške na spletni strani Vizita.si.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.