Krivec za vrsto alergij naj bi bile mutacije, ki vodijo do nepravilnih signalov s strani proteina TGF-beta. Ko gre signalizacija tega proteina narobe, prihaja do alergij, je povedala glavna avtorica raziskave, objavljene v znanstveni reviji Science Translational Medicine, imunologinja Pamela Frischmeyer-Guerrerio.
Raziskovalci so preiskali skupino 58 otrok z Loeys-Dietzovim sindromom (LDS), ki je bolezen vezivnega tkiva, ki lahko povzroča povečanje aorte in vodi v anevrizme ter je podoben Marfanovemu sindromu.
Znanstveniki so že pred leti opazili, da pacienti z LDS pogosteje trpijo za alergijami kot splošno prebivalstvo. Bolniki z LDS imajo poleg tega še večje stopnje protitelesa imunoglobulina E, ki je sprožilec alergičnih reakcij.
Raziskovalci so pri otrocih odkrili, da so njihove imunske celice vsebovale nenormalno visoke stopnje proteina SMAD, ki prenaša signale TGF-beta.
Med pacienti, ki se zdravijo z zdravilom proti visokemu krvnemu pritisku losartan, so se stopnje tega proteina zmanjšale, kar mogoče nakazuje na to, da bi lahko zdravilo odprlo pot za zdravljenje alergij.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.