FIT 24UR

Ženska, ki je alergična na vodo!

London, 18. 03. 2010 11.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

21-letna Michaela se lahko tušira le enkrat tedensko po deset sekund. Če se umiva večkrat, njeno kožo prekrijejo živordeči izpuščaji in mehurji, kajti mladenka je alergična na vodo.

Michaela ne sme piti vode, sokov, čaja, kave. Prav tako ne sme jesti nekatere zelenjave in sadja. (simbolična fotografija)
Michaela ne sme piti vode, sokov, čaja, kave. Prav tako ne sme jesti nekatere zelenjave in sadja. (simbolična fotografija) FOTO: iStockphoto
Mamica triletnega fantka je ena redkih oseb, ki so alergične na eno najosnovnejših substanc tega planeta in našega vsakdanjega življenja – na vodo. Alergijo nanjo je razvila pred tremi leti, teden dni po rojstvu svojega sina. Ko je po tuširanju na koži prvič opazila živordeče izpuščaje in mehurje, jim ni posvečala posebne pozornosti. Ker pa se je njeno stanje iz dneva v dan slabšalo, je obiskala dermatologa, ki je ugotovil, da je Michaela Dutton alergična na vodo. ''Ko sem izvedela za diagnozo, sem bila zgrožena. Sprva kar nisem mogla verjeti, da se to res dogaja,'' pripoveduje Britanka.
Michaela se lahko tušira le enkrat tedensko po deset sekund.
Michaela se lahko tušira le enkrat tedensko po deset sekund. FOTO: iStockphoto

Tudi zdravniki so bili nad njeno alergijo presenečeni. ''Tovrstna alergija je sila redka in nenavadna. Pravzaprav še vedno ne vemo, kaj točno se dogaja v telesu, ko pride koža v stik z vodo,'' je Michaelin primer komentiral alergolog in imunolog Thomas Casale. ''Vemo pa, da ni težava v vodi, ki se nahaja znotraj telesa, ampak alergijske reakcije povzroča voda, ki pride v stik s kožo.'' Tako se lahko mladenka tušira le enkrat tedensko po deset sekund, kajti če se umiva pogosteje, je od glave do pet pokrita z izpuščaji in mehurji. Piti ne sme navadne vode, sokov, čaja, kave, le dietna kola ji ne povzroča težav. Prav tako ne sme jesti nekatere zelenjave in sadja. Zelo pazljiva pa mora biti tudi, ko pestuje sinka. Že njegove solze in slina so dovolj, da se ji na koži spet pojavijo izpuščaji ter mehurji. In kar je najhuje – Michaeli zdravila, ki sicer zdravijo marsikatero alergijsko reakcijo, ne pomagajo, poleg tega pa ne ve niti tega, ali je njena alergija zgolj prehodna in bo kmalu izzvenela, ali pa bo trajala celo več let.

Ni pa Michaela edina, ki ima nenevadno alergijo, nekateri so alergični celo na telovadbo, mobilni telefon ... Katere so še nekatere nenavadne alergije, ki pa lahko doletijo tudi vas, preverite na Vizita.si!

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi
KOMENTARJI (17)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User488407
22. 03. 2010 08.54
+0
Ji lahko z vodno pištolco groziš :D
aldeborana
18. 03. 2010 16.24
+1
tud jaz poznam dosti kalibrov ki so "alergični" na vodo....
User298561
18. 03. 2010 14.46
mater ste vsi pametni...da ne obstaja? mal poglejte po netu....allergy on water je zadosti če v google napišete... to mora bit pa res huda stvar...da se vode niti dotaknit ne smeš :S
tayi177
18. 03. 2010 14.02
+1
@Manning: Ti lepo piše zgoraj v članku: ''Vemo pa, da ni težava v vodi, ki se nahaja znotraj telesa, ampak alergijske reakcije povzroča voda, ki pride v stik s kožo".'
User449496
18. 03. 2010 13.42
jst poznam kar nekaj ljudi, ki so alergični na 24ur.com. pravijo da kar "fleke" dobijo ob prebiranju člas to boleznijo..nkov. jst osebno sem bil pri zdravniku in mi je potrdil, da imajo zadnje čase ogromno pacientov zakaj in kako si preberite na naslednjem linku: hhtp:vizita, cekin, moški svet,.bla bla....com
falco1
18. 03. 2010 13.24
+1
SAM DA NI NA BINGLOVO OLJE ALERGIČNA TO JE ŠELE PROBLEM
Uporabnik487511
18. 03. 2010 13.20
A ni človek naret iz več kot 70% vode ?
User392019
18. 03. 2010 13.20
js poznam več takih sam ne alergičnih takih ki se umivajo sam enkrat na teden
User447702
18. 03. 2010 13.01
Alergija na vodo je nekaj najbolj neumnega kar se prebral na tem portalu in gre za zavajenje javnosti. Če slučajno v naslednih tednih k zdravnikom začno prihajati ljudje, ki sumijo, da imajo to "alergijo", bi vam (=24ur.com) jez, če bi bil Miklavčič, zaračunal stroške.
mamilko01
18. 03. 2010 12.59
kak pa pol pije...
User417569
18. 03. 2010 12.57
hehe buče ... 24ur.com nasedete na vsako foro.
User52790
18. 03. 2010 12.39
-1
Alergija na vodo ne obstaja!!!!!!!!! Lahko je alergična le na primesi v vodi ...
jamajaka
18. 03. 2010 12.36
sej še psu ne gre voda iz pipe rajši staro deževnico
User449496
18. 03. 2010 12.36
opa, obstaja tudi alergija na vodo in posledično tuširanje... potem moram polovico naše firme (99% tujce - da se korektno izrazim) vprašat če so alergični na vodo...
User268975
18. 03. 2010 12.29
bemti. branje teh člankov več kot 10 sekund in... evo. dobil sem mehurje.
User487566
18. 03. 2010 12.25
ni alergična na vodo ampak na klor, pa tiste svinske dodatke ko jih radi mečejo v vodo. naj pride k nam se stuširat, ko voda priteče izpod skale direkt v pipo. nobenih dodatkov nobenih problemov!
Red_October
18. 03. 2010 12.24
V desetih sekundah,si glih češpljico osveži .......