Zagovorniki pravic živali pa so danes kot nehumanega ocenili način in metode, s katerimi so na Tajskem, da bi zajezili širjenje ptičje gripe, ubili skoraj enajst milijonov piščancev. Piščance so namreč v večini primerov dali v velike vreče za gnojilo in jih žive zakopali v globoke jarke, nato pa prekrili z apnom.

Indonezija je danes opozorila, da bi lahko v državi zaradi širjenja ptičje gripe brez dela ostalo 1,25 milijona ljudi, grozi pa ji tudi do 916 milijonov dolarjev izgube. Zaradi bolezni so sicer na okuženih območjih v Indoneziji odredili obvezen pokol piščancev. Kitajski premier Wen Jiabao pa je po navedbah medijev pristojnim odredil, naj se na problem ptičje gripe odzovejo hitro in pošteno ter naj javnost poučijo o zaščiti pred to boleznijo. Tajvanska vlada pa je tamkajšnjim šolam odredila, naj domov pošljejo vse učence s povišano telesno temperaturo.
Medtem pa v Avstraliji, kjer so v zadnjem času zaradi izbruha bolezni norih krav, povečali izvoz govedine, načrtujejo, da so bodo povečale tudi potrebe po perutnini in jajcih. Doslej je Avstralija v države jugovzhodne Azije sicer izvažala zelo malo piščančjega mesa. Avstralske oblasti so že v začetku tedna izrazile prepričanje, da je le malo možnosti, da bi virus ptičje gripe prišel tudi v Avstralijo.