Ačimovič junak tekme

Pariz, 03. 11. 2005 10.14 |

Slovenski reprezentant Milenko Ačimovič je bil junak sredinega dvoboja lige prvakov Lille - Manchester United.

Navdušeni slovenski reprezentant Milenko Ačimovič
Navdušeni slovenski reprezentant Milenko Ačimovič FOTO: Reuters

Ljubljančan je na osrednjem francoskem štadionu Stade de France v 38. minuti dosegel edini gol na tekmi, z njegovim zadetkom pa se je Lille točkovno izenačil z angleškim moštvom na drugem mestu skupine D. Benfica je na domačem igrišču v isti skupini klonila z 0:1 proti Villarrealu. Münchenski Bayern je na gostovanju pri Juventusu izgubil z 1:2, tako da bo za preboj med najboljših 16 še moral malo počakati. Belgijski Brugge, nekdanji klub Nastje Čeha, je s 3:2 premagal Rapid. Arsenal je s 3:0 odpravil Prago, Thun je doma moral priznati premoč Ajaxu, Werder je s 4:3 premagal Udinese, Barcelona pa je s 5:0 zmlela Panathinaikos.

Lille je Rdeče vrage pahnil še v globljo krizo. Kot da ni dovolj, da so zmagovalci lige prvakov iz leta 1999 ta teden izgubili proti Middlesbroughu z 1:4 in si prislužili ostre kritike poškodovanega kapetana Royja Keana, v sredo so izgubili še v ligi prvakov in si s tem priprli vrata za napredovanje med najboljših 16. V drugi tekmi skupine D je Benfica v iberskem dvoboju na domačem igrišču izgubila proti Villarealu, s čimer so slednji zasedli prvo mesto skupine s šestimi točkami. Manchester in Lille jih imata po pet, Benfica pa štiri.

Milenko se s klubskim soigralcem veseli zmage nad angleškim moštvom
Milenko se s klubskim soigralcem veseli zmage nad angleškim moštvom FOTO: Reuters

V skupini A je Bayern na gostovanju pri Juventusu zapravil možnost, da si predčasno zagotovi nastop v osmino finala. Bavarske može je z dvema goloma pokopal David Trezeguet v 62. in 85. minuti, medtem ko je za Bavarce zadel Sebastian Deisler (66.). Nemci so s tem porazom izgubili prvo mesto v skupini, vendar pa so z devetimi točkami v podobnem položaju kot vodilni Juventus, ki jih ima prav tako devet. V zadnji minuti srečanja je napadalec gostiteljev Zlatan Ibrahimovič zaradi novega prekrška prejel rdeči karton. V drugi tekmi te skupine je Brugge (6 točk) brez težav ugnal dunajski Rapid, ki v najbolj imenitnem evropskem klubskem tekmovanju še ni osvojil nobene točke.

Arsenal si je v skupini B že zagotovil napredovanje, Topničarji pa so s 3:0 prepričljivo odpravili praško Sparto. S tem je angleško moštvo v štirih tekmah iztržilo še četrto zmago ter se med najboljšimi 16 pridružilo francoskemu moštvu Olympique Lyonu in španskemu Realu iz Madrida. Parado golov je v 23. minuti začel Thierry Henry, Robin van Persie pa je v 80. in 86. zapečatil usodo gostov. V drugi tekmi te skupine je Ajax iz Amsterdama po zaslugi poznih golov Nigela de Jonga v 91. in Nourdin Boukhari v 93. minuti le premagal švicarski Thun s 4:2. Pred tem sta za Nizozemce gole dosegla Wesley Sneijder (27.) in Yannis Anastasiou (63.), Mauro Lustrinelli (56.) in Adriano (74.) sta nato izenačila. V tej skupini je v vodstvu Arsenal z 12 točkami, drugi je Ajax (7), tretji presenečenje letošnje sezone Thun (3), medtem ko ima Sparta le eno točko.

V skupini C je Barcelona prepričljivo premagala Panathinaikos, že v prvi minuti pa je bombardiranje odprl Mark van Bommel. Samuel Eto'o je dosegel hat-trick, v prvem polčasu je bil uspešen dvakrat (14. in 40. minuta), končni izid srečanja je postavil v 65. minuti. Vmes je v 34. mrežo gostujočega vratarja Maria Galinoviča zatresel še Lionel Messi. Največ zadetkov so gledalci videli v Bremnu, kjer je Werder s 4:3 ugnal Udinese. Drugouvrščeno moštvo Bundeslige je skoraj zapravilo prepričljivo vodstvo s 3:0, potem ko so zadeli Miroslav Klose (15.), Frank Baumann (24.) in Johan Micoud (51.). Slednji je gostiteljem z golom v 67. minuti le zagotovil prvo zmago v tem delu, potem ko so se Italijani čudežno pobrali in izenačili na 3:3. Za Udinese so gole dosegli Antonio Di Natale (54., 57.), tretji gol pa je delo domačega nogometaša Christiana Schulza (60.). Italijani so poleg tekme izgubili tudi Giampiera Pinzija, ki je zaradi vnovičnega prekrška v 71. minuti prejel rdeč karton. Barcelona ima tako z desetimi točkami napredovanje v osmino finala že zagotovljeno, preostali trije - Udinese, Werder in Panathinaikos - pa imajo s po štirimi enake možnosti za uvrstitev v osmino finala.