V Glasgowu sta se srečala tradicionalna rivala Škotska in Anglija. Tekme med tema dvema otoškima reprezentancama so bile vedno nekaj posebnega, na njih pa ni vedno zmagal papirnati favorit. Na to je kazala tudi statistika. Pred obračunom v Glasgowu so Angleži dobili 45 medsebojnih tekem, Škoti 40, 24 srečanj pa se je končalo brez zmagovalca. Nekaj več kot 52.000 gledalcev na stadionu Hampden Park je tudi tokrat pričakovalo napeto tekmo, ki pa je bila odločena že v prvem polčasu, oba zadetka za Angleže je dosegel nogometaš Manchester Uniteda Paul Scoles. V drugem delu so gostitelji sicer poskušali spreobrniti izid, vendar jim to ni uspelo. ''Zmagalo je srečnejše moštvo. Mislim, da smo imeli več in lepše priložnosti kot nasprotnik, toda na žalost smo bili neučinkoviti. Kljub porazu pa ni še vse končano. Če bomo na Wembleyu dosegli gol v prvih 20 minutah, se lahko zgodi še marsikaj, '' je dejal Craig Brown, trener škotske reprezentance, ki Angleže ni premagala že od leta 1985. Žal tudi tokrat ni šlo brez neredov med navijači, tako da je zaradi različnih prekrškov policija priprla 51 ljudi.
Lažje kot Angleži so do zmage in verjetne uvrstitve na evropsko prvenstvo prišli Danci. V Tel Avivu so prek Tomassona povedli že v drugi minuti, nato pa s pametno igro povsem nadigrali Izraelce in jim nasuli kar pet golov. Poleg Tomassona, ki je bil uspešen tudi v 35. minuti, so se med strelce vpisali še Toeftig, Jorgensen in Nielsen. Domačini, ki bodo morali na svojo prvo uvrstitev na velika tekmovanja še nekaj časa počakati, so od 57. minuti igrali z igralcem manj, zaradi grobega prekrška nad Jorgensenom je angleški sodnik Elleray izključil Reviva.
Turki so v Dublinu izvlekli izid, ki jim pred povratnim obračunom v Bursi daje realne možnosti. Irci bodo morali namreč tudi v Turčiji, saj morajo doseči vsaj zadetek. V Dublinu so ga dosegli v 79. minuti, ko je v polno zadel Keane, toda veselje 33.000 domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je že štiri minute pozneje Havutcu izkoristil najstrožjo kazen.