
Kjus je bil z zaostankom sedmih stotink drugi, Aamodt na tretjem mestu pa je zaostal 13 stotink. Neuspeh so doživeli Avstrijci, ki so imeli svojega najboljšega predstavnika na 10. mestu, od Slovencev pa je Aleš Gorza kot najuspešnejši končal na 12. mestu.
Prireditelji so kljub ne najboljšim vremenskim razmeram izpeljali kombinacijsko preizkušnjo, ki se je končala z razburljivim slalomskim finalom in tesno odločitvijo, v kateri so Avstrijci prvič na tem prvenstvu ostali povsem praznih rok, veselili pa so se lahko v ameriškem taboru. Izkušena zbiralca medalj na velikih tekmovanjih Kjus in Aamodt pa sta le še povečala zbirko odličij s srebrom in bronom.
S smukom je nekoliko presenetljivo najbolje opravil Lasse Kjus. V spremenljivih okoliščinah in slabi vidljivosti se je izkazal tudi Andrej Jerman, saj je zaostal le za Norvežanom in imel pred slalomom solidno izhodišče. Toda kombinacija je bila, tako kot večinoma v zadnjih letih, odkar so namesto točk uvedli preprosto seštevanje časov, bolj pisana na kožo slalomistom. Karte je preizkušenim kombinatorcem premešal še Benjamin Raich, ki se je z dobro smukaško predstavo in devetim mestom uvrstil med najresnejše kandidate za medalje. Že prva slalomska vožnja je smukaške izide precej pomešala, saj je Avstrijec Gerd Ehn postavil dokaj zahtevno progo. Kjus je še obdržal 85 stotink prednosti, na drugo mesto se je prebil Raich, na tretje pa drugi norveški veteran Kjetil-Andre Aamodt, ki je zaostajal le tri stotinke več. Miller se je s 17. mesta po smuku povzpel že do skupnega četrtega s sekundo in 35 stotinkami zaostanka, slalomski specialist Pierrick Bourgeat pa je bil peti pred najboljšim domačinom Silvanom Zurbriggnom. Najboljši slovenski predstavnik je bil še vedno Andrej Jerman, le da je zdrsnil na 11. mesto, slalomista pa sta napredovala: Dragšič s 30. na 23. mesto, Gorza pa s 23. na 17.
Slalomski finale je pokazal, da je lahko tudi kombinacija nadvse razburljiva disciplina, v kateri na koncu odločajo stotinke. Povsem praznih rok so ostali Avstrijci. Najprej je količek povozil Michael Walchhofer, Rainer Schoenfelder pa je bil prepočasen, da bi lahko posegel na vrh. Švedu Markusu Larssonu sta uspeli dve odlični slalomski vožnji, v obeh je bil najhitrejši, kar je na koncu zadoščalo za šesto mesto. Boj za medalje se je začel s Zurbriggnom, toda domače upe po prvi medalji na prvenstvu je hitro pokopal najprej Bourgeat. A tudi Francoz se ni mogel veseliti prav dolgo, saj ga je za pet stotink prehitel Aamodt. Izkazalo se je, da je s tem izgubil medaljo, kajti Američan Miller je bil zlasti v spodnjem delu druge proge izvrsten in Norvežana prehitel za 13 stotink. Zadnje avstrijsko orožje je bil Raich, toda že na prvi prelomnici je naredil napako in ostal brez uvrstitve. O zlatu je odločal Lasse Kjus, a je bil na koncu prekratek za pičlih sedem stotink.
"Kombinacija je po krivici zapostavljena. Danes je bila tekma odlična. Po smuku se mi je zdelo nemogoče, da bi še kaj naredil, a sem v slalomu zares napadal. Hotel sem le nekaj doseči in uspelo mi je. Kar štejte še naprej," je Miller razlagal pot do svoje prve zlate medalje na SP in obenem napovedal, da še ne namerava odnehati z nabiranjem odličij v St. Moritzu.
Medtem ko je Američan kot kaže šele začel svojo "nabiralno akcijo" medalj, pa je norveški veteranski dvojec pri tem že vrsto let nedosegljiv. Aamodt je po treh zaporednih zlatih kombinacijskih medaljah na SP, leta 1997, 1999 in 2001, sicer ostal brez najžlahtnejše kovine, z bronom pa se je na večni lestvici najuspešnejših po skupnem številu kolajn izenačil z Marcom Girardellijem z 11 kolajnami. "Tudi to je lep uspeh, medalje sem vedno vesel," je bil tudi s tretjim mestom zadovoljen Aamodt. Z 11. medaljo, od tega že osmo srebrno, pa se je na SP okitil Lasse Kjus. Potem ko ga v letošnji sezoni pravzaprav nikoli ni bilo med najboljšimi, je ob pravem času prišel v formo in zablestel na SP: "Dober rezultat v smuku mi je dal novih moči. Lepo je biti drugi, potem ko sem se mučil celo sezono." Za Norvežana sta bili ti odličji njuna 16. oziroma 18. kolajna na velikih tekmovanjih, SP in OI.
V slovenskem taboru so se morali zadovoljiti s tremi uvrstitvami med najboljših 15. Četrtega člana kombinacijske ekipe so izgubili že po prvi tretjini tekme, saj Primož Skerbinek ni dokončal smuka, nato pa sta slalomista počasi prevzemala pobudo in prihajala naprej. Andrej Jerman je po drugem mestu v smuku na koncu s precejšnjim zaostankom v slalomu padel na 15. mesto, Dragšič in Gorza pa sta napredovala. Predvsem Dragšič je po zadržanem smukaškem nastopu s 5. časom drugega slaloma napredoval na 13. mesto, še mesto pred njim pa je končal Aleš Gorza, ki je imel nekoliko boljše izhodišče v smuku.