Švedska - Italija 1:1 (0:1)
Italijani so kljub odsotnosti prvega zvezdnika Francesca Tottija precej popravili vtis s prve tekme proti Danski, saj so predvsem v prvem polčasu prikazali zelo napadalno igro, ki jim je z zadetkom Antonia Cassana tudi prinesla vodstvo. Toda za zmago je bilo to premalo, saj je v zaključnih trenutkih tekme na sceno stopil Zlatan Ibrahimović, ki je Švedom prinesel pomembno točko v boju za četrtfinale. Enaindvajseti medsebojni dvoboj je tako prinesel še šesti remi, ki Italijane postavlja pred nujno zmago proti Bolgarom v zadnjem krogu predtekmovanja.
Italijani so v uvodnem delu pokazali zanje precej neznačilno igro, saj so Švede potisnili na njihovo polovico, napadi pa so se vrstili eden za drugim. Sicer so varovanci Tommyja Soderberga in Larsa Lagerbacka takoj na začetku nekajkrat zapretili, najlepšo priložnost pa je po lepi podaji Fredrika Ljungberga zapravil Ibrahimović. Italijani na drugi strani so švedskega vratarja Andreasa Isakssona prvič resneje ogrozili v osmi minuti, ko je Simone Perrotta močno ustrelil z 18 metrov, a se je mladi čuvaj mreže v švedski vrsti izkazal.
"Azzurri" so nato popolnoma prevladovali na zelenici Portovega stadiona, največ pa je k temu prispeval zelo prodorni Gianluca Zambrotta, ki je večkrat uspel prebiti švedsko zadnjo linijo. V 19. minuti je napadalec Rome Cassano lepo zaposlil Christiana Vierija, ki pa je z glavo zgrešil okvir vrat. Tudi sicer Interjev strelec ni bil preveč razpoložen, na srečo Italijanov pa so bili bolj razigrani njegovi soigralci, ki so si še enkrat v 19. ter v 28. in 33. minuti priigrali resne priložnosti za vodilni zadetek. Najprej je bil za las nenatančen Alessandro del Piero, nato je Isaksson Juventusovemu nogometašu strel ubranil, Vieri pa je z glavo žogo še enkrat poslal čez vrata. V 37. minuti pa so igralci Giovannija Trapattonija le izkoristili svojo premoč, ko je Cristian Panucci poslal uporabno žogo v kazenski prostor, tam pa se je z glavo najbolje znašel Cassano in evropskim prvakom iz leta 1968 zagotovil mirno pot na odmor.
Proti vsem pričakovanjem se Italijani tudi v drugem polčasu niso zadovoljili z vodstvom, saj so nadaljevali z nevarnimi akcijami proti švedskim vratom, v središču pa so bili predvsem Vieri, del Piero in Cassano. Predvsem slednji bi v 57. minuti lahko že odločil tekmo, ko je z roba kazenskega prostora "lobal" Isakssona, v zadnjem trenutku pa je žogo z golove črte odbil Andreas Jakobsson. Švedi so nekajkrat sicer poskušali ugnati najdražjega vratarja na svetu Gianluigija Buffona, a je ta vedno upravičil svojo vrednost.
V zadnjih 20 minutah je igra in koncentracija predvsem pri Italijanih malce padla, tako da so do svojih priložnosti prišli tudi Švedi, a zadetek jim ni bil usojen. Zato sta se stratega na švedski klopi odločila tvegati vse in priložnost na Dragau ponudila še tretjemu napadalcu Marcusu Allbaecku. Le pol minute po menjavi je polfinalistka z EP leta 1992 prišla do ene najlepših priložnosti na tekmi, toda ob strelu Mattiasa Jonsona je Buffon še enkrat odlično reagiral. Švedi so v zadnjih minutah ob napadalnih okrepitvah zaigrali veliko bolje in stisnili obroč okrog kazenskega prostora izkušene italijanske ekipe, ki je v teh trenutkih čakala predvsem na protinapade. V 85. minuti se je Švedom tveganje le poplačalo, saj je zmedo v kazenskem prostoru Italijanov z zvitim strelom najbolje izkoristil Ibrahimović, ki je izid poravnal. V sodnikovem podaljšku so bili spet nevarnejši Trapattonijevi nogometaši, toda izid se ni več spremenil.
Sodniki: Meier, Kaeppeli in Buragina (vsi Švica).
Strelca: 1:0 Cassano (37.), 1:1 Ibrahimović (85.).
Italija:Buffon, Panucci, Cannavaro, Nesta, Zambrotta, Gattuso (od 76. Favalli), Pirlo, Perrotta, Cassano (od 70. Fiore), Vieri, del Piero (od 82. Camoranesi).
Švedska: Isaksson, Nilsson, Jakobsson, Mellberg, Edman (od 77. Allbaeck), Wilhelmsson (od 67. Jonson), Linderoth, Svensson (od 55. Kaellstroem), Ljungberg, Ibrahimović, Larsson.
Rumeni kartoni: Gattuso, Cannavaro, Zambrotta; Edman, Linderoth.
Rdeči karton:/.
__________________________________________________
Danska – Bolgarija 2:0 (1:0)
Danci so se proti Bolgarom izognili neslavnemu rekordu, ki bi ga postavili v primeru, če ne bi zabili gola. Tako namreč na evropskih prvenstvih že peto tekmo zapored ne bi zatresli nasprotnikove mreže. Toda v Bragi se je vse odvilo po željah Skandinavcev, ki imajo v medsebojnih tekmah z balkanskimi nasprotniki slabši izkupiček, a so vseeno s strani Bolgarije nepremagani že od leta 1986, saj so s prvo zmago na tem EP zadržali nekaj možnosti za uvrstitev med osem najboljših.
Prvi polčas so varovanci Mortena Olsena povsem prevladovali na igrišču, a dolgo te premoči niso uspeli unovčiti. Že v peti minuti je Ebbe Sand proti bolgarskemu golu sprožil sicer šibak udarec, s katerim pa je že premagal Zdravka Zdravkova, toda na pravem mestu se je znašel edini novinec v začetni enajsterici Plamena Markova Ilian Stojanov. Poskusi proti Zdravkovim vratom so deževali z vseh strani, na bokih sta bila razpoložena Martin Joergensen in povratnik Jesper Gronkjaer, toda do vodstva razigrani Danci, niso mogli.
V 42. minuti pa so Bolgari edinkrat resneje zapretili, ko je Martin Petrov lepo kombiniral z Dimitarjem Berbatovim in se znašel v stoodstotni priložnosti za vodilni zadetek, a je nogometaš Wolfsburga slabo zaključil. Že dve minuti kasneje pa so Danci prišli do zasluženega vodstva. Drugi povratnik v moštvo Mortena Olsena Thomas Gravesen je s podajo lepo našel Joergensena, ta pa je podal v sredino, kjer je Jon Dahl Tomasson žogo le še potisnil čez golovo črto in tako svoji ekipi pred nadaljevanjem priigral minimalno prednost.
Drugi polčas je ponudil malce več "življenja" v bolgarski vrsti, Zoran Jankovič pa je v 55. minuti zapravil prvo lepšo priložnost drugih 45 minut. S približno 20 metrov je močno ustrelil proti vratom Thomasa Soerensena, a je žoga le za las zgrešila cilj. Tudi v naslednjih trenutkih so imeli Bolgari rahlo pobudo, ki jim je prinesla nekaj ugodnih položajev za strele, ti pa so praviloma končali v rokah Soerensena ali izven igrišča.
Toda bolj kot se je tekma bližala koncu, bolj so bili igralci Plamena Markova živčni. Z veliko grobimi prekrški in ugovarjanji so si prislužili kar šest rumenih kartonov, najslabše pa jo je odnesel zvezdnik Celtica iz Glasgowa Stilian Petrov, ki je v 81. minuti moral predčasno v slačilnice. Glavni sodnik Lucilio Batista mu je namreč zaradi neprimernega odnosa do delivca pravice pokazal še drugi opomin na tekmi. To je Bolgare še bolj oddaljilo od možnosti za ugoden rezultat, kar se je pokazalo prav v zaključku srečanja, ko so Olsenovi varovanci z drugim zadetkom, dosegel ga je Gronkjaer, le potrdili prvo zmago na 12. EP. Le nekaj trenutkov kasneje bi lahko Sand poskrbel za še izdatnejši uspeh, a je "Roteira" zaustavila prečka.
Sodniki: Batista, Januario in Cardinal (vsi Portugalska).
Strelca: 0:1 Tomasson (44.), 0:2 Gronkjaer (90.).
Bolgarija: Zdravkov, Ivanov (od 51. Lazarov), Kirilov, Stojanov, I. Petkov (od 40. Zagorčič), Pejev, S. Petrov, Hristov, M. Petrov, Jankovič (od 81. M. Petkov), Berbatov.
Danska: Soerensen, Helveg, Laursen, Henriksen, N. Jensen, Gravesen, D. Jensen, Tomasson, Joergensen (od 72. C. Jensen), Sand, Rommedahl (od 23. Gronkjaer).
Rumeni kartoni: Kirilov, Stojanov, S. Petrov, Zagorčič, Hristov, M. Petrov; N. Jensen, Sand.
Rdeči karton: S. Petrov (83.).