Šport

Bora Stanković znova v Sloveniji

Ljubljana, 12. 11. 1999 22.01 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Generalni sekretar Mednarodne košarkarske zveze (FIBA) Bora Stanković je že drugič v zadnjem letu obiskal Slovenijo. Tokrat je v Ljubljano prišel na povabilo RTV Slovenije, s katero je tudi opravil prve pogovore v zvezi z novo poklicno evropsko ligo, ki se bo začela prihodnje leto.

Stanković se je zadržal tudi v krajšem pogovoru z novinarji, katerim pa ni povedal nič bistvenega. Še enkrat je pojasnil sistem tekmovanja, torej kako in na kakšen način bo v novi ligi sodelovalo 24 klubov. Dva bosta dobila posebno povabilo FIBA, drugi udeleženci pa se bodo določili po lestvici držav. V primerjavi z dosedanjim tekmovanjem je bistvena novost centralizacija, tako TV pravic kot opreme dvoran, osebja in delitve dobička, kar ljubitelji športa poznajo že z evropske nogometne lige prvakov.

''Razmišljamo tudi nekaj let naprej, ko naj bi ta liga postala povsem profesionalna, se morda skrčila le na 16 ekip, ki bi igrale samo v njej. A to so zaenkrat le ideje. Do sprememb bo in to kmalu prišlo v pokalih Saporta in Korač,'' je dejal Stanković, ki pravi, da naj bi v novi sezoni zmagovalec evropske lige od FIBA dobil med 2 in 2,5 milijona dolarjev.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi