Borilni športi

24 RUND: Petje: Da v borbi ne bi prejel udarca, je enako, kot da se pod tušem ne bi zmočil

Ljubljana, 16. 05. 2018 18.24 2 min branja 4

Samo Petje 24 RUND

Gost petega dela 24 RUND je bil trenutno najboljši slovenski kikboksar Samo Petje. Belokranjec je kot prvi (in doslej edini) osvojil šampionski pas organizacije FFC v dveh kategorijah, sedaj pa želi uspešno zgodbo spisati še pod okriljem najmočnejše organizacije na svetu, Glory.

Več videovsebin
  • 24 RUND: Peta oddaja, gost Samo Petje
    50:14
    24 RUND: Peta oddaja, gost Samo Petje
  • 24 RUND: Samo Petje izbere zmagovalce domišljijskih dvobojev
    04:11
    24 RUND: Samo Petje izbere zmagovalce domišljijskih dvobojev
  • 24 RUND: Kdo lahko ustavi Vasilija Lomačenka?
    04:54
    24 RUND: Kdo lahko ustavi Vasilija Lomačenka?
  • 24 RUND: Samo in Mirko o morebitnem tretjem dvoboju
    00:55
    24 RUND: Samo in Mirko o morebitnem tretjem dvoboju

Samo Petje je najuspešnejši slovenski kikboksar zadnjih let. Pozornost širše javnosti je najprej pritegnil, ko je s spektakularnim nokavtom ugnal Tea Mikelića in osvojil šampionski pas FFC v lahki kategoriji (do 70 kg). A 26-letni Metličan se s tem ni zadovoljil. Postavil si je še težji izziv. Odločil se je naslovu prvaka v lahki kategoriji dodati še en šampionski pas, tistega iz veleterske kategorije (do 77 kg), ki ga je imel takrat v lasti izjemno nevarni Eyevan Danenberg. Petjetu je sanje uspelo uresničti pred domačimi gledalci v hali Tivoli in si nadeti oba šampionska pasova ter si hkrati na stežaj odpreti vrata Gloryja. V najmočnejši organizaciji na svetu je nato nastopil 12. decembra lani, a naletel na pretežak zalogaj Christiana Bayo. Drugi na Gloryjevi lestvici izzivalcev v lahki kategoriji je Petjeta ugnal s tehničnim nokavtom v drugi rundi, Belokranjec pa je takrat obljubil, da se bo vrnil še veliko boljši.

Petje je v 24 RUND Tadeju Vidrihu in strokovnemu komentatorju Mirku Vorkapiću zaupal kakšni so njegovi načrti za prihodnost, kdaj in kako se je sploh začel ukvarjati z borilnimi veščinami, kako je bilo nastopiti na državnem prvenstvu v boksu, kako je vzeti sapo cenjenemu japonskemu občinstvu in še veliko več. Ob tem je izbral zmagovalce domišljijskih dvobojev in pokazal moč svojega udarca. Vabljeni k ogledu.

  • 00
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
KOMENTARJI4

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

BETONSKI
18. 05. 2018 11.21
Če ne teče voda ,nisi moker tudi če si pod tušem.
brddd
18. 05. 2018 07.46
Vsaka čast .Fant ima pogumno srce in jeklene pesti . Čestitam .
kr ena iz nekje
16. 05. 2018 19.32
Pretepač...reklamo delate za nasilje
Dejan Vovk
17. 05. 2018 21.33
hahhaha, nekdo še ni dobil po.....
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1573