Borilni športi

Nokavt, o katerem se bo govorilo še dolgo: 'To je bilo noro'

Zadar, 11. 05. 2026 11.15 2 min branja 30

Wahed Nazhand - Laureano Staropoli

Borilni spektakel FNC 30 v Zadru je prinesel odmevno zmago slovenskega težkaša Tadeja Dajčmana nad izkušenim poljskim borcem Michalom Kito, obenem pa tudi borbo, ki se je končala z redko videnim nokavtom. Laureano Staropoli je nasprotnika Waheda Nazhanda uspaval z izjemnim krožnim udarcem z nogo.

Argentinski borec Laureano Staropoli, ki se je nekaj let boril tudi pod okriljem organizacije UFC, je v soboto v Zadru debitiral v FNC kletki. Za zmago je potreboval manj kot dve minuti, do nje pa prišel s potezo, ki je požela stoječe ovacije polne dvorane.

"To je bilo noro, nokavt je bil neverjeten. Videl sem, da je nasprotnik spustil roke, obrnil sem se v desno in zadel udarec iz obrata. Res je bilo noro, tudi občinstvo je bilo vrhunsko. Hvala Zadar, hvala Hrvaška, se vidimo kmalu," je zaključek, s katerim je uspaval in pokončal Waheda Nazhanda, opisal 33-letni Argentinec.

Laureano Staropoli je več kot zasluženo osvojil nagrado za nokavt večera.
Laureano Staropoli je več kot zasluženo osvojil nagrado za nokavt večera.
FOTO: FNC

Zanj je bila to prva borba pod okriljem organizacije FNC, priznal pa je, da želi tukaj nadaljevati svojo kariero in postati prvak velterske kategorije. "Zelo sem srečen, da sem s svojimi prijatelji iz Argentine pripotoval na Hrvaško. FNC-ju bi se želel zahvaliti, da so mi dali priložnost, da tukaj zastopam svojo državo. Moje sanje so, da postanem prvak te organizacije," je dejal Staropoli in dodal, da se želi v kletko vrniti septembra v Sarajevu.

Kljub atraktivnemu in hitremu zaključku je priznal, da je bila borba vse prej kot lahka: "Nazhand je zelo nepredvidljiv in močan nasprotnik. Moral sem biti potrpežljiv. Vedel sem, da ga lahko nokavtiram, samo moral sem počakati na pravo priložnost."

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

 

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI30

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Kruha in Iger
11. 05. 2026 20.03
Kaj ima to veze s športom??? HOBY za primitivce! Ne vem kdo je to spravil v tako obliko tekmovanja je pa res malo nor, a denar je sveta vladar. In naj gre tak model pa za varnostnika v kak nočnik klub.
IQ200
11. 05. 2026 16.13
Kakšni divjaki. To je poskus umora. S krožnim udarcem v senco! Če ga slučajno ni ubil s tem pa za vsak slučaj še dodatno na tleh s pestmi po glavi...
Tomaz Korosec
11. 05. 2026 16.03
Ko je sodnik videl da je padel bi moral hitreje posredovat.
Protikomunist
11. 05. 2026 15.54
Leta sem z velikim veseljem treniral karate, mi pa nikakor ni jasno, kdo ima veselje to sploh gledati. Še manj razumem zakaj.
HabaBaba
11. 05. 2026 16.05
Tocno to sem hotela napisati. Bravo.
Xxdproxx
11. 05. 2026 16.25
naj spremlja komur pase. nekateri gledajo kolesarstvo, nogomet, smucanje, motoGP, formulo, … tut pri clankih za omenjene sporte pises negativne komentarje? ocitno mas sam s sabo probleme, ker ti je vse tako negativno. poisci kaksno pomoc ali si pa umisli en hobi, ki te bo sproscal.
Protikomunist
11. 05. 2026 16.40
Bi nekako ocenil, da imaš ti precej več težav sam s sabo, kot jih jaz lahko rešim. Mimogrede, pa početju, kjer želita dva razbiti en drugega, zelo težko rečem šport. Pa naloge ne pozabi napisati.
lcePower
11. 05. 2026 15.38
Na yt mas tega mnogo
Roger
11. 05. 2026 14.01
Pa dobro če vidi da ga je zadel na polno pa da je padel kot pokošen pa da je neodzivno leži na tleh pa ga hoče še nabijati v glavo pa alo to je bolano do nezavesti za mene ! Kaki ljudje so to
detect
11. 05. 2026 14.15
nikakršni
aljoteam
11. 05. 2026 14.24
Ogabno res, ni za gledat.
Žogica
11. 05. 2026 17.32
Tukaj gre za tipično sebičnost-denar in slavo. Po moje, da je kodeks teh fajterjev zelo nizek. Polet tega mislim, da se v teh brutalnih pretepih zelo težko kontrolirat, če ti ne boš njega bo on tebe. Jaz bi prepovedal dodatno udarjanje na tleh, ko nasprotnik pade zaradi močnega udarca.
asdfghjklč
11. 05. 2026 13.58
Zelo lep krožni ... En najlepših nokavtov spinning hooka.
FERDO9
11. 05. 2026 13.41
Če je nekaj osebkov, ki nimajo vse pošlihtano po podstrešju še razumem, da pa nekdo to pride gledat in plačati za to, to pa ne razumem..........
The T3chnics
11. 05. 2026 13.54
Ja res.... če ni v glavi, greš pač trenirat nekaj kar se bo primlo rok in nog. Sej tudi gledat hodijo isti osebki. Potem pa hodijo tam okoli kot, da imajo žiletke pod pazduhi in kot da so pokakani.
FERDO9
11. 05. 2026 13.37
Kaj ima to veze s športom??? HOBY za primitivce!
jurist
11. 05. 2026 13.11
najhujš je to, da se kakšnemu od takih 'frajerjev' potem mal skeglja in misli, da je v ringu tudi na ulici pa dela štalo. brezvezni šport, če temu sploh rečeš šport.
Xxdproxx
11. 05. 2026 16.10
pokazi mi kaksnga takega? fabjan je bil prej mal drugacen, mma ga je spravil k sebi.
Prelepa Soča
11. 05. 2026 13.07
Ne morem verjeti, da premaknjen folk to gleda.
Prelepa Soča
11. 05. 2026 13.06
Živalsko carstvo.... nekoč so bile to Kraš mini čokoladice.
shift
11. 05. 2026 12.58
včasih smo posnemali karate kida po spominu iz kina. danes otroci posnemajo to in dejansko vidijo 100x na dan če želijo. pol se pa ne čudit, da poiščejo žrtve in vadijo takšen udarec na ničkrivih..posledice so trajne, o krivdi se pa pogajajo... ..hvala za klike in hvala za boljšo družbo
Hudi časi
11. 05. 2026 13.02
Ker ti otroci nimajo staršev, da bi jim vcepili vrednote.
televizija2000
11. 05. 2026 12.34
Kaj je s tem modelom. Kaj je treba tolčt po njem če je na tleh
Hudi časi
11. 05. 2026 13.02
Verjetno niste še nikoli spremljali takšnih bojev, ne? Povsem običajno. Dokler sodnik ne ustavi boja, se tolče. Ker drugače lahko še vstane.
gongash
11. 05. 2026 12.27
Kr neki. Prou vedno zgleda. Bogi uni k so plačali karto za tole.
devlon
11. 05. 2026 12.15
Životinjsko carstvo.. Dobre čokoladice so bile
Stauffenberg
11. 05. 2026 12.11
Šport? Ni razlike med Zadrom in NM.
Brus1234
11. 05. 2026 11.59
Človek nima kontrole nad sabo in tolče po nezavestnem tekmovalcu. Poden.
Hudi časi
11. 05. 2026 13.03
Zakaj komentirate, če ne poznate športa?
aljoteam
11. 05. 2026 14.25
To, da želiš poškodovati sočloveka se ne more imenovati šport...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763