Borilni športi

Slovenski karateistki do medalj na svetovni ligi za mlade

Jesolo, 11. 12. 2023 09.58 |

Slovenski karateistki Hana Debeljak in Zala Maria Žibret sta zablesteli na svetovnem pokalu za mlade v italijanskem Jesolu, kjer je nastopilo kar 4133 tekmovalcev iz 81 držav. Članici Karate kluba Ljubljana sta v kategoriji mlajših članic osvojili zlato in bronasto medaljo.

Hana Debeljak se je po poškodbi uspešno vrnila na blazine in ugnala vso konkurenco v kategoriji do 61 kilogramov. Mlada borka je bila v prvem krogu prosta, nato pa je za začetek z 8:0 premagala islandsko predstavnico. V drugem krogu je s 7:2 premagala Italijanko, v tretjem pa z 2:0 Latvijko. V četrtfinalu se je pomerila z z drugo Italijanko na tekmi in slavila s 4:3, v polfinalu pa še s tretjo domačo predstavnico in si napredovanje v finale zagotovila z zmago s 6:4. V finalu je Debeljakovi nasproti stala Emina Sipović iz Bosne in Hercegovine, a je bila tudi od slednje Slovenka boljša. Z rezultatom 4:2 je slavila še šestič na turnirju in tako osvojila zlato medaljo.

Hana Debeljak, Matija Matijević in Zala Maria Žibret
Hana Debeljak, Matija Matijević in Zala Maria Žibret FOTO: Karate klub Ljubljana

Njen uspeh je dopolnila klubska kolegica Zala Maria Žibret, ki je v kategoriji nad 68 kilogramov osvojila bron. Žibretova je po treh zaporednih zmagah (proti Angležinji, Italijanki in Nemki) v četrtfinalu klonila proti predstavnici Egipta, ki se je nato tudi povzpela na najvišjo stopničko. Po porazu je borbe nadaljevala v repasažu, kjer je najprej s 5:3 premagala Švedinjo, v borbi za tretje mesto pa je proti Filipinki prva dosegla točko (Senshu prednost) in si kljub remiju z 1:1 zato tudi zagotovila tretje mesto.