Carolina slavila po podaljšku

Montreal, 10. 05. 2002 00.00 |

Zmagovalci drugega kroga končnice v hokejski ligi NHL med Montrealom in Carolino na vzhodu so s 4:3 Viharniki.

Carolina nasprotnike premagala šele po podaljšku
Carolina nasprotnike premagala šele po podaljšku FOTO: Reuters

Izid v zmagah so tako poravnali na 2:2. Na zahodu pa so z enakim izidom slavili hokejisti Detroita, ki so v zmagah povedli s 3:1. Kanadčani in njihovi navijači si po polovici tekme nikakor niso mislili, da bodo na koncu dvorano zapuščali sklonjenih glav. Andreas Dackell, Yanic Perrault in Sergej Berezin so namreč zadeli za visoko vodstvo gostiteljev s 3:0. Vendar je gostom uspelo strniti svoje vrste. Sean Hill je na začetku zadnje tretjine izkoristil prednost dveh igralcev več na ledu in vratarju Joseju Theodoreu preprečil veselje za prvi "shutout" v končnici. Izid je nato znižal Bates Battaglia, podaljšek pa je izsilil novinec Erik Cole 40 sekund pred koncem rednega dela s svojim četrtim zadetkom v končnici.

Carolina ni potrebovala veliko časa za zmago. Po dobrih treh minutah se je mreža domačih spet zatresla, ko je v polno zadel Niclas Wallin. Rdeča krila lahko polfinale konference zaključi v soboto v domači dvorani. St. Louisu kot kaže ni več rešitve, še posebej ker so ostali brez kapetana Chrisa Prongerja, ki zaradi poškodbe desnega kolena v letošnji sezoni ne bo več stopil na led. Sicer se je srečanje bolje začelo za gostitelje. V prvih petih minutah so sprožili proti vratom Dominika Haška deset strelov, enkrat pa je plošček končal tudi v mreži, ko je zadel Scott Young iz "power playa". Toda to je bilo, vse do same končnice tekme, tudi vse, kar so pokazali domači hokejisti. Brandan Shanahan, Jiri Fischer in Tomas Holmstrom so poskrbeli za zanesljivo vodstvo Detroita, v 35 minutnem razmaku pa so hokejisti St. Louisa uspeli le sedemkrat streljati proti nasprotnim vratom. Steve Yzerman je dosegel četrti zadetek za goste, ki je bil dovolj za zmago, čeprav so gostitelji z goloma Scotta Mellanbyja in Pavola Demitre Rdečim krilam pognali strah v kosti.