Šport

Čeplakova ponovno za Mutolo

London, 24. 08. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na mitingu za veliko I. kategorije na stadionu Crystal Palace v Londonu je evropsko prvakinjo in svetovno dvoransko rekorderko na 800 metrov, Jolando Čeplak, ponovno premagala Mozambičanka Maria Mutolo.

Maria Mutola je tudi tokrat prehitela Čeplakovo
Maria Mutola je tudi tokrat prehitela Čeplakovo FOTO: Reuters

Maria Mutolova je 800 metrov pretekla s časom 1:59,06, Čeplakova pa 1:59,61 stotink. Druga slovenska predstavnca v isti disciplini Brigita Langerholc je zasedla osmo mesto (2:01,92).

Slovensko javnost je seveda spet najbolj zanimal ženski tek na 800 metrov. Toda vnovični obračun slovenske šampionke z Mutolo ni zadovoljil naših okusov, saj je bila Mozambičanka spet preprosto hitrejša. Čeprav je zmagovalka začela dokaj "poletno", Čeplakova pa tako, kot je zanjo značilno - v ospredju, je temnopolta atletinja pospešila v zadnjih 150 metrih. "Joli" je še poskušala z napadom, vendar je bila Mutola močnejša in na koncu brez težav slavila. "Moram reči, da sem že zelo utrujena. Po 400 metrih se nisem počutila najbolje, toda vseeno v zadnjih 150 metrih zbrala dovolj moči in končala na drugem mestu. Z Mutolo se nisem obremenjevala, saj sem že večkrat dejala, da bom temu več pozornosti posvečala drugo leto, ko bo na sporedu tudi svetovno prvenstvo. Z uvrstitvijo sem zadovoljna, le z izidom ne preveč. Mislim pa, da sem to sezono naredila vse. Zdaj se bom še v miru doma pripravljala za tri preostale tekme," je po nastopu v britanski prestolnici dejala Čeplakova.

Chambers in Green sta pritekla istočasno
Chambers in Green sta pritekla istočasno FOTO: Reuters

Polfinale v teku na 100 metrov je obetal zanimiv zaključek, saj sta imela Dwain Chambers in Maurice Green enak čas (10,12). Na koncu pa je na dokaj lahek način slavil Britanec in s časom 9,98 sekunde za sedem stotink ugnal Američana Tima Montgomeryja, Green se je z dodatno stotinko zaostanka moral zadovoljiti s tretjim mestom. Zanimiv je bil tudi tek na 110 metrov z ovirami. Slavje sta domačinu Colinu Jacksonu pokvarila Američana Allen Johnson in Larry Wayne, ki je za zmagovalcem zaostal tri stotinke. V teku na 200 metrov sta prvi dve mesti prav tako pripadli ZDA, Davisu Pattonu in Ramonu Clayu, tretji pa je bil Britanec Marlon Devonish. Uspešno noč je v Londonu je doživel Felix Sanchez iz Dominikanske republike. Potem ko je slavil v teku na 400 metrov z ovirami in za stotinko sekunde prehitel Američana Jamesa Carterja, je zmagal še v teku na 400 metrov. Drugi je bil Alvin Harrison, tretji pa Nemec Ingo Schultz.

Tako kot Chambers tudi Američanka Marion Jones v teku na 100 metrov ni imela večjih težav s konkurenco. Zanesljivo je slavila pred Ukrajinko Šano Pintusevič in se ji maščevala za lanski poraz na svetovnem prvenstvu, tretja pa je bila Američanka Chryste Gaines. V teku na 5000 metrov je Romunka Gabriela Szabo doživela poraz. Zmagala je Etiopijka Adere Berhane z dobre pol sekunde prednosti pred Romunko, Irka Sonia O'Sullivan pa na tretjem mestu ni ogrožala vodilne dvojice. Z drugim mestom se je morala sprijazniti tudi Američanka Gail Devers v teku na 100 metrov z ovirami. Za šest stotink jo je ugnala Jamajčanka Bridgette Foster, tretja pa je bila Španka Glory Alozie.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10