Šport

Chilavert bo spet branil

Montevideo, 01. 07. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Kontroverzni paragvajski vratar Jose Luis Chilavert je podpisal pogodbo z najpopularnejšim urugvajskim klubom Penarolom iz Montevidea, petkratnim zmagovalcem pokala Libertadores.

Sedemintridesetletni Chilavert, ki je znan tudi po tem, da je v svoji karieri zabil že 56 golov, je po podpisu pogodbe dejal, da je njegov prvi cilj pomagati klubu, da se spet prebije v vrh urugvajskega nogometa. Zadnja tri leta je namreč primat prevzel Nacional.

Chilavert je znan tudi kot strelec enajstmetrovk (Foto: Reuters)
Chilavert je znan tudi kot strelec enajstmetrovk (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

"Prišel sem, da bi postal prvak. Drugo mesto me ne zanima," je dejal Paragvajec, ki tudi v novem klubu namerava doseči kakšen zadetek. Chilavert je 48 zadetkov dosegel v dresu argentinskega prvoligaša Velez Sarsfielda, ostale pa je dal za reprezentanco, s katero je leta 1998 in 2002 nastopil tudi na svetovnem prvenstvu.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20