Dallas je domačo tekmo začel odločno, nemudoma so prevzeli vodstvo in ga držali v svojih rokah. V peti minuti je Dončić (20 točk, 7 podaj, 9 skokov) znova z desnim stopalom pristal na čevlju tekmeca in nekaj časa na pol šepal po igrišču, vsi pa so stiskali pesti, da to ni poškodba že tako bolečega desnega gležnja. A je ostal na igrišču in skupaj s soigralci počasi višal prednost. V zadnjih minutah je zbranost domačinov popustila, dve neprevidnosti pod obročem in hitra koša gostov sta pokazala, da Minnesota tudi brez prvega zvezdnika Karla-Anthonyja Townsa zna pokazati zobe. Posebej ostro je grizel prišlek iz Miamija James Johnson, tako v obrambi kot napadu. Rezervna peterka na čelu z J. J. Bareo pa je odgovorila s serijo košev in Dallasu znova priigrala udobno prednost (41:27).
Dallas je tudi s prvo peterko nadaljeval drobljenje Minnesote in prednost povišal že na dvajset točk. A so se gostje tako kot v prvi četrtini odzvali s protinapadom in skušali znižati zaostanek. Tokrat se Mavericksi niso pustili zmesti in so se uspešno obranili. Do konca prvega polčasa so dosegli kar 81 točk, drugi najvišji rezultat v zgodovini kluba, in imeli šestnajst točk več kot Timberwolvesi (81:65).
Minnesota je drugi del tekme začela s serijo trojk, zaradi česar je domači trener Rick Carlisle moštvo poklical na minuto odmora. Gostje so še naprej zadevali, domačini pa imeli na drugi strani precej več težav. A se je ob nekoliko boljši obrambi Dallasa natančnost Minnesote unesla, Mavericksi pa so znova umerili svoje roke. Prednost se je nekoliko znižala, a so imeli še vedno lepo zalogo za zadnjo četrtino (110:96).
Slabo uro pred Dallasom je Miami Gorana Dragića v Clevelandu po treh četrtinah prevlade v zadnji zapravil vse in prvič v sezoni izgubil v podaljšku. Mavericksi niso dajali znakov podobne slabosti, igralci s klopi so še povečevali razliko, Seth Curry je uspešno vadil dolge mete za tri točke. Na igrišče sta prišla Courtney Lee, ki zelo redko dobi priložnost, in novinec v moštvu Michael Kidd-Gilchrist, ki je dosegel prvi točki za Dallas. Carlisle je spraznil klop in v ogenj poslal tudi Justina Jacksona ter Bobana Marjanovića, ki ga je domače občinstvo navdušeno pozdravilo ter skoraj zahtevalo, naj vrže izza črte za tri točke. Prva postava ni več zaigrala, a je bila zmaga prepričljiva (139:123).
Besni Cuban
Sobotno srečanje v Atlanti je bilo za Dallas dvojno boleče, saj so takoj na začetku izgubili še Jalena Brunsona (ne bo igral proti Minnesoti), a kljub temu vse do konca imeli tekmo v rokah. Do zadnje četrtine so uspešno ustavljali Traeja Younga, potem je dokazal, zakaj je eden najboljših mladih igralcev v NBA. Igrati dve noči zapored v tako okrnjeni postavi je v vrhunskem športu težko, kar se je morda kazalo tudi pri nenavadno veliko izgubljenih žogah moštva iz Dallasa, ki drugače ne počne veliko tovrstnih napak.
Na roko jim ni šlo niti sojenje, lastnik Mark Cuban pa je poskrbel, da je njihovo ogorčenje glasno odmevalo. Njegove objave na družbenem omrežju Twitter in izjave, da je raven sojenja v NBA "smešna", urjenje sodnikov pa "strašljivo", bo ocenil komisar NBA Adam Silver, Cuban pa bo verjetno še zvišal že tako več kot dva milijona dolarjev visok zapitek pri NBA v obliki kazni, ki ga je pridelal v dveh desetletjih kot lastnik Dallas Mavericksov. Silver bo odločal tudi o pritožbi, ki jo je vložil klub, potem ko so sodniki napačno piskali branjenje koša (posnetek je pokazal, da je šlo za blokado meta), a so potem vseeno priznali koš Atlanti.
Mavericksi s pritožbo zahtevajo, da ponovijo zadnjih devet sekund srečanja. V 73-letni zgodovini NBA je bilo vloženih 35 protestov, klubi so bili z njimi uspešni le trikrat. V tej sezoni so protest vložili v Houstonu, ko je James Harden zabil tako močno, da se je žoga skozi mrežico odbila nazaj nad obroč, sodniki pa niso priznali koša. Silver je protest zavrnil, a kaznoval vse tri sodnike.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.