Pred domačimi gledalci so bili uspešni tudi New Jersey Netsi z zmago nad San Antoniom z 91:82, tako kot tudi Milwaukee Bucksi, ki so s 108:101 premagali Chicago. Moštvo slovenskega reprezentanta Radoslava Nesteroviča, Minnesota Timberwolves, je klonilo na gostovanju v New Orleansu z 98:102. Phoenix je slavil v Denverju s 75:72, Sacramento Kings pa v Oaklandu pri Golden State Warriorsih s 104:93.

Dallas je v novi sezoni zbral osem zmag in je še brez poraza. V Clevelandu je spet blestel Nemec Dirk Nowitzki, ki sicer strelsko ni bil najbolj uspešen, toda zadeval je, ko je bilo to najbolj potrebno. Tako je v zadnji četrtini dosegel 13 od skupaj 17 točk. Michael Finley je zbral 26 točk, največ v sezoni, za Maverickse pa sta jih po 14 dodala še Walt Williams in Steve Nash. Na drugi strani je bil za Konjenike - ti so zabeležili svoj peti zaporedni poraz na domačem igrišču - najuspešnejši Jumaine Jones s 23 točkami.
Uspešen niz nadaljujejo tudi Celticsi. Tokrat je bila njihova žrtev Philadelphia, čeprav so njeno žilavost gostitelji strli šele proti koncu srečanja. Gosti so namreč vodili za šest točk, takrat pa je Paul Pierce zadel trojko in minute Keltov v zadnji četrtini so se začele in končale pri delnem izidu 13:0 za vodstvo 72:65. Podobno kot Nowitzki je tudi Pierce večji del srečanja le "sanjal", prebudil pa se je, ko so ga soigralci najbolj potrebovali. Tako je do zadnjega piska sirene prispeval še nekaj pomembnih košev, na koncu pa ob metu 4-20 srečanje končal s 13 točkami. Od njega je bil uspešnejši Antoine Walker z 20 točkami, za Philadelphio pa jih je Allen Iverson zbral 25. Sixersi v novi sezoni še vedno čakajo na zmago v gosteh.
Očitno je, da je Rašo eden ključnih igralcev Minnesote. V New Orleansu se je na parketu mučil 40 minut, dve minuti dlje je zdržal le Kevin Garnett, ob tem pa dosegel 12 točk in 12 skokov. Res pa je tudi, da je bil njegov met 6:17 in da tudi dve blokadi, dve podaji in ena ukradena žoga Volkovom ni pomagalo do zmage. V zadnji četrtini je bil namreč razpoložen Courtney Alexander, ki je dosegel 11 od skupaj 23 točk vključno s trojko dve minuti do konca srečanja, ko je izid poravnal na 94. Uspešen je bil tudi Jamal Mashburn s 25 točkami in desetimi skoki. Sršeni so v njihovem novem domu, New Orleansu, še nepremagani. Zbrali so pet zmag.
Omeniti velja še igralce, ki so si nekdaj kruh služili na Sončni strani Alp. Čeh Jiri Welsch je za Golden State v petih minutah izgubil eno žogo in jo enkrat neuspešno zalučal proti obroču. Enako minutažo je dobil tudi "Slovanovec" Nikolaj Ckitašvili za Denver, le da je zabeležil eno podajo.