Dallas spet zmagal

Washington, 08. 12. 2002 00.00 |

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so Golden State Warriorsi doživeli poraz proti Dallasu, ki tako ostaja pri le dveh porazih, Milwaukee Bucksi pa so premagali New Orleans.

L.A. Clippers - Minnesota Timberwolves 104:88

Moštvo Raše Nesteroviča je tokrat izgubilo
Moštvo Raše Nesteroviča je tokrat izgubilo FOTO: Reuters

Moštvo Radoslava Nesteroviča Minnesota Timberwolves je gostovalo pri L.A. Clippersih, slovenski reprezentant pa je tokrat na parketu prebil 25 minut in zbral osem točk ter štiri skoke. Minnesota se nikakor ne more otresti slovesa moštva s 50-odstotnim izkupičkom, saj je po petkovi zmagi (skupaj enajsti) v Golden Statu spet sledil poraz (deseti).

Tekma v Los Angelesu je bila do polčasa izenačena, v tretji četrtini pa se je tehtnica prevesila na stran domačinov. Povratnik v moštvo Clippersov Tremaine Fowlkes je odlično pazil na prvega zvezdnika gostov Kevina Garnetta, tako da je ta na koncu zabeležil zanj skromnih 19 točk. Kljub temu je bil Garnett prvi strelec gostov, kar kaže na zbrano igro domačih igralcev v obrambi. Prednost desetih točk, ki si so jo Clippersi nabrali v tretjem delu igre, je do konca zrasla do končnih 104:88. V vrstah Los Angelesa je bil s 26 točkami najuspešnejši Elton Brand, ki se je izkazal tudi s 17 skoki.

Denver Nuggets - Indiana Pacers 92:81

Podobno kot v Los Angelesu se je končalo tudi gostovanje moštva drugega Slovenca v NBA Primoža Brezca. Indiana je brez Brezca v Denverju z 81:92 doživela peti poraz v letošnji sezoni. Denver si je proti favoriziranemu nasprotniku želel zmage in močno pritisnil že v prvem delu igre. Po polčasu je Indiana zaostajala s 37:49, a se je v tekmo vrnila predvsem zaradi odlične igre Jermaina O'Neala, ki je 23 od skupaj 26 točk dosegel v drugem polčasu.

Gostje so celo povedli s 56:55, a v tretjem delu očitno pustili preveč moči, saj je Denver na začetku zadnjega dela naredil delni izid 12:4 in z mirno igro tekmo pripeljal do konca. Na čelu liste strelcev domačinov je s 23 točkami končal Chris Whitney, na strani Indiane pa je spet razočaral Reggie Miller; tokrat je dosegel le dve točki.

Houston Rockets - Philadelphia 76'ers 97:72

K zmagi Houston Rocketsov je v veliki meri pripomogel Steve Francis
K zmagi Houston Rocketsov je v veliki meri pripomogel Steve Francis FOTO: Reuters

Bolj uspešno je bilo moštvo Boštjan Nachbarja, Houston Rocketsi. Rakete so v domači dvorani s 97:72 odpravile Philadelphio, Nachbar pa je igral tri minute in zgrešil met iz igre. Domačinov je uspelo ustaviti prvega strelca Philadeplphie Allena Iversona, ki je z 11 koši ostal 18 točk pod svojim povprečjem.

Kljub temu, da je Houston vseskozi držal varno prednost, se je obračun ponovno odločal v zadnjem delu. Domačinom je v prvih devetih minutah zadnje četrtine uspel delni izid 22:6 - z osmimi točkami je najbolj izstopal Steve Francis - in prednosti do konca ni bilo težko zadržati.