Dallas Stars - Detroit Red Wings 3:3

New York, 07. 12. 2002 00.00 |

Derbi večera severnoameriške hokejske lige NHL je bil v Dallasu, kjer je pri vodilnem moštvu lige Dallas Stars gostovalo vodilno moštvo centralne skupine Detroit. Ekipi sta si točki razdelili, končni izid je bil namreč 3:3.

Winger Zetterberg, hokejist Detroit Red Wingsov
Winger Zetterberg, hokejist Detroit Red Wingsov FOTO: Reuters

Junak derbija v Dallasu je bil Brett Hull, ki je v finalu Stanleyjevega pokala leta 1999 dosegel odločilni zadetek za Starse, zdaj pa je vnovič dokazal, da je igralec za ključne zadetke. Tokrat je v dresu Detroita, ki brani naslov v ligi, 46 sekund pred koncem ugnal domačega vratarja ter gostom zagotovil podaljšek.

V dodatnem igralnem času sta moštvi pokazali bore malo in vsako je sprožilo le po en strel na nasprotna vrata. Zanimivo je, da se je prvi obračun med omenjenima moštvoma 3. novembra v Detroitu prav tako končal neodločeno 3:3. Velja tudi dodati, da je igralec Detroita Mathieu Dandenault v prvi tretjini zgrešil kazenski strel.

Izjemno predstavo so gledalci videli v Washingtonu, ki jo je v podaljšku v korist domačega moštva odločil Michael Nylander. Pred tem sta Calle Johanson in Steve Konovalchuk v končnici tretjega dela igre uspela izničiti prednost Atlante in poravnati rezultat na 6:6. Konovalchuk je izenačujoči zadetek dosegel le 28 sekund pred koncem rednega dela.

Predvsem v drugi tretjini pa je v dresu gostov blestel Ilija Kovalčuk, ki je v drugih 20 minutah dosegel kar tri gole za Atlanto in bil najzaslužnejši za vodstvo s 4:2 in 5:3. Vknjižil je tudi podajo, a je bilo vse skupaj premalo za zmago. Za domače je dva gola dosegel Peter Bondra, zelo pomembne pa je bil tudi gol Jaromirja Jagra v drugi tretjini, ko je z igralcem manj na ledu znižal na 4:3. V Denverju je v podaljšku za 7:6 zadel Radim Vrbata in prav tako zmago zagotovil domačinom.

Pred tem je Steven Reinprecht dobro minuto pred koncem, ko so gostitelji že zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju, dosegel šesti zadetek za gostitelje in izsilil podaljšek. Edini, ki je dosegel dva gola na tekmi je bil Joe Sakic, ki jih je v karieri skupaj vknjižil že 499. Pri poražencih je z golom in dvema podajama izstopal Doug Gilmour.

Anaheim je doma s 4:3 ugnal Chicago, odločilni gol v zadnji tretjini pa je z igralcem manj dosegel Steve Rucchin. Za Anaheim je bila zmaga izjemno pomembna, saj je bila šele njihova druga v zadnjih devetih srečanjih. Geoff Sandersson je v San Joseju dvakrat zagotovil vodstvo Columbusu, zmago s 3:2 pa sta San Joseju v zadnji tretjini zagotovila Patrick Marleau, ki je v 31. minuti izenačil z igralcem manj in Vincent Damphousse, ki je zadel v 59. minuti.

Svojo šesto zmago je dosegel Buffalo, ki je s 4:1 ugnal New York Rangerse, a s 17 točkami iz 25 tekem ostaja najslabše moštvo letošnjega prvenstva. Miroslav Šatan je na tekmi dosegel kar tri gole. New York Islandersom pa je uspela nekoliko pozna revanša. S 4:2 so ugnali Toronto in vsaj delno popravili dolg zaradi poškodbe, ko je branilec Toronta Darcy Tucker v končnici lanske sezone poškodoval njihovega Michaela Peco, ki je nato počival skoraj sedem mesecev in se vrnil šele pred nekaj tedni. Aaron Asham je na tekmi dosegel dva gola.

Tesno je bilo tudi na tekmi med New Jerseyjem in Pittsburghom, kjer je končnih 3:1 v zadnji minuti postavil John Madden, ko se je dokopal do ploščka, ko so gostje zamenjali vratarja z igralcem in zadel nebranjeno mrežo. Junak tekme v Carlini pa je bil vratar Floride Roberto Luongo, ki je ubranil kar 40 strelov na svoj gol in bil najodgovornejši za zmago z 2:0.