Detroit, sicer drugi v centralni skupini, je gostoval pri drugouvrščenemu severozahodne skupine Vancouvru. Kar s 4:1 so bili boljši slednji, obe moštvi pa imata zdaj enako število zmag (11). Vancouver je svoj niz zmag zdaj raztegnil na šest, njihov rekord sedmih zaporednih zmag pa sega nazaj v leto 1989. Matt Cooke je za domače zadel že v tretji minuti prvega dela, dobre tri minute pred koncem pa je zadetek z igralcem več na ledu dosegel še Markus Naslund. Domači so svoj pohod nadaljevali tudi v drugi tretjini, ko sta bila uspešna še Trent Klatt (6. minuta) in Todd Bertuzzi (10.). Ob tem zadetku je vratarja Curtisa Josepha (18 strelov, 14 obramb) zamenjal Manny Legace in gostje poslej niso več prejeli zadetka. Je pa častni gol dosegel Brett Hull, a je bil poraz z 1:4 vseeno hud zalogaj za lanskoletne dobitnike Stanleyjevega pokala. "Trudimo se, da bi igrali dobro, vendar nam to ne uspe zmeraj," je menil Bertuzzi: "Upam, da bomo na gostovanjih zaigrali tako kot znamo in se v prihodnje veselili zmag."
Buffalo, zadnji v severozahodni skupini, se je pred novimi lastniki uspel dokazati, s 5:4 je premagal Columbus, sicer predzadnje moštvo centralne skupine. V 29 tekmah je prvič zadel James Patrick, za kar se je kasneje izkazalo, da je bil to odločilen gol. Buffalo je tako prekinil niz 12 zaporednih porazov, klub pa si je potem, ko sta ga kupila podjetnika Mark Hamister in Todd Berman precej finančno opomogel. Edini strelec v prvi tretjini je bil Taylor Pyatt, ki je domače tako popeljal v vodstvo. Pyatt je zadel tudi v tretji minuti druge tretjine, a je Ray Whitney minuto zatem znižal na 1:2. Dobro minuto pred koncem je bil za domače uspešen še Miroslav Satan. Columbus se je razigral v zadnji tretjini. Najprej je bil uspešen Derrick Walser, a sta Vaclav Varada in Patrick hitro odgovorila, Buffalo pa je zdaj vodil že 5:2. Gostom je začelo zmanjkovati časa, zadetka pa sta prispevala še David Vyborny in Lasse Pirjeta, tri minute pred koncem srečanja pa je bilo znano, da bo zmaga ostala doma. "To je bilo nekaj zanimivih in napetih dni," je po zmagi menil kapetan domačih Sabelj: "Vzdušje v ekipi je zelo pozitivno in upam, da bo tako tudi v prihodnje. Daleč je že leto 1999, ko smo bili v finalu Stanleyjevega pokala, temu bi se morali znova približati."
Phoenix in Florida sta se razšla z neodločenim izidom 3:3. Bolje so začeli gostje z močvirnatega polotoka, v prvih štirih minutah sta se med strelce vpisala Stephen Weiss in Olli Jokinen. V drugi tretjini so bolje začeli gostitelji, mrežo vratarja Janija Hurmeja je najprej zatresel Claude Lemieux. Kristian Huselius je z igralcem več na ledu povišal vodstvo Floride na 3:1. Shane Doan je le dve minuti kasneje uspel znižati na 2:3. V zadnjem delu je Lemieux z golom poskrbel, da se je igra prevesila v podaljšek, kjer pa nekaj več kot 11.000 gledalcev ni videlo zadetka. Moštvi sta si točke razdelili. "Ne moreš preprosto čakati, da se bo nekaj zgodilo," je menil Lemieux: "Potrebno je iz sebe iztisniti maksimum, ko se tekma začne moraš biti pripravljen na zmago."