Nesterovič je v 24 minutah dosegel vsega štiri točke (met iz igre 2:11), ter zbral še štiri skoke, tri blokade in podajo. Nič uspešnejši ni bil niti Gruzijec s slovenskim potnim listom Vladimer Stapania, ki je v dresu Vročic iz Miamija proti Milwaukeeju dosegel 2 točki, dodal pa še skok in podajo, a za razliko od Nesteroviča na parketu prebil skromne štiri minute. Tudi v Miamiju so slavili domačini z 99:96.
Minnesota je proti Bojevnikom dosegla že četrto zaporedno zmago, Golden State pe zabeležil še sedmi poraz v osmih tekmah. Pri domačih je bil najučinkovitejši Wally Szczerbiak z 22 točkami, Kevin Garnett jih je dodal 20, pomemben delež pa je prispeval tudi Joe Smith z 18 koši in 12 skoki. Gostje iz sončne Kalifornije lahko vzroke za poraz ponovno iščejo v lastni nezbranosti, saj so naredili kar 20 neizsiljenih napak. Podobno se jim je godilo že na prejšnji tekmi proti Utahu, ko je bilo teh napak še več (24.).
V Miamiju je domača Vročica v napeti končnici zlomila odpor gostov iz Milwaukeeja in napovedala boljše čase, saj so po desetih zaporednih porazih zdaj dosegli že drugo zmago v zadnjih treh treh tekmah. Mož odločitve je bil Eddie Jones, ki je deset sekund pred koncem najprej dosegel koš, zatem pa skupaj z Alonzom Mourningom v obrambi še zaustavil poizkus Antonyja Masona. Jones je dosegel 23 točk, Mourning pa 21 točk in deset skokov. Nasploh je bila tekma proti Bucksom za Miami rekordna, saj so na njej dosegli največ točk v sezoni, ob hkratni rekordni natančnosti (met iz igre - 49,2 odstotka). Za Milwaukke je Ray Allen dosegel 30 točk.
V Memphisu so Čarovniku na čelu z Michaelom Jordanom ugnali domače Grizlije. Jordan je k tretji zaporedni zmagi Washingtona prispeval 16 točk in devet podaj. Domači so bili celotno srečanje v podrejenem položaju, saj so nazadnje vodili v prvi četrtini (27:26), zatem pa so vajeti v roke prevzeli gostje iz prestolnice, ki so si do polčasa priigrali že 17 točk prednosti in jo v drugem delu brez težav zadržali. Pri Čarovnikih je bil najučinkovitejši Richard Hamilton s 30 točkami, pri domačih pa nekdanji igralec Sacramenta Jason Williams s 17 točkami in 11 podajami.
Kako neugodni so košarkarji Seattla za Lakerse pove že podatek, da lani v štirih dvobojih proti kasnejšim prvakom niso niti enkrat izgubili. Pri gostih sta bila najučinkovitejša Gary Payton (29 točk, 10 podaj) ter Vin Baker s 27 točkami (rekord sezone). Za domače je Shaquille O'Neal dosegel 37 točk, 16 skokov in šest blokad, Kobe Bryant pa se je moral s skromnim metom iz igre (7:23) zadovoljiti z vsega 16 doseženimi koši.
V peostalih srečanjih so Celticsi predvsem po zaslugi Antoina Walkerja (42 točk) v New Yorku šele po podaljšku premagali domače Kratkohlačnike, Atlanta je s košem Jacqueja Caughna tri sekunde pred koncem ugnala Philadelphio, New Jersey pa je težje od pričakovanj premagal Chicago. V Clevelandu je Houston zabeležil še 11. zaporedni poraz, petič zapored so parket zapustili tudi košarkarji Denverja v dvoboju proti Charlottu, več uspeha pa so imeli igralci Dallasa, ki so s tesno zmago nad Portlandom - Steve Nash je z 39 točkami dosegel rekord kariere - prekinili niz treh zaporednih porazov. V Sacramentu je domači trener Rick Adelman zabeležil že 500. zmago v ligi NBA, potem ko so njegovi varovanci s 112:100 ugnali Čarovnijo iz Orlanda. Domači navijači so se ob zmagi lahko veselili predvsem dejstva, da se v ekipo uspešno vrača Chris Webber, ki je v šele drugi tekmi po poškodbi gležnja dosegel 24 točk in zbral devet skokov.
Izidi v NBA:
Los Angeles Lakers - Seattle Supersonics 93:104
Sacramento Kings - Orlando Magic 112:100
Denver Nuggets - Charlotte Hornets 96:99
Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 102:107
Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 105:103
Chicago Bulls - New Jersey Nets 93:107
Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 107:86
Memphis Grizzlies - Washington Wizards 81:91
Atlanta Hawks - Philadelphia 76'ers 89:87
New York Knicks - Boston Celtics 93:102 (podaljšek)
Miami Heat - Milwaukee Bucks 99:97