Dvojna delitev točk

Ljubljana, 04. 11. 2006 17.44 |

V tekmah nogometnega prvenstva sta si tako Nafta in Maribor kot Drava in Publikum razdelili točko.

Nafta - Maribor 1:1 (1:1)

Lendavčani so se dobro upirali Mariborčanom in na koncu iztržili točko
Lendavčani so se dobro upirali Mariborčanom in na koncu iztržili točko FOTO: Jani Dolinšek

Lendavčanom pred pomursko-štajerskim derbijem ni bilo lahko, saj trener Milko Djurovski po izključitvah na srečanju z Domžalami ni mogel računati na kaznovanega prvega strelca Zorana Pavloviča in bočnega igralca Aljaža Čavnika ter stebra obrambe Stjepana Cabana, ki pa je imel kazen prepovedi igranja še od prej.

Bolje so začeli gostje in v deseti minuti je Bolgar Dimitar Ivanov Makriev ob neodločni domači obrambi le oplazil žogo, ki je ob dotiku leve vratnice zapustila igrišče. Isti igralec je dve minuti pozneje zatresel mrežo vratarja Kuzme, a iz prepovedanega položaja. Stoodstotno priložnost je nato zapravil Martin Pregelj, potem ko je povsem neoviran s 14 metrov streljal visoko čez vrata. Mariborčane je doletela kazen v 28. minuti, "krvnik" pa je bil Mate Eterovič, ki so se ga svoj čas v Ljudskem vrtu z lahkoto odrekli. Eterovič je s silovitim strelom z roba kazenskega prostora zadel bližnji kot nemočnega Marka Raniloviča.

Gostje so izenačili v 38. minuti. Po prekršku nad Amelom Mujakovičem je Zajko Zeba s približno 20 metrov zadel prečnik, odbito žogo pa je Makriev s štirih metrov porinil v Naftino mrežo. Dve minuti pred koncem polčasa se je
poškodoval še ključni mož Lendavčanov Grega Bunc, v sami končnici pa sta obe ekipi zapravili še po eno lepo priložnost. Strel Damjana Ošlaja z 18 metrov je za las zgrešil cilj, Pregelj pa je v sodnikovem podaljšku še enkrat zadel prečnik.

V nadaljevanju so pobudo spet prevzeli gostje in v 53. minuti vnovič zapravili stoodstotno priložnost. Pekič je sprva lepo prepustil žogo Makrievu, ta pa je enkrat več zgrešil nemogoče. Tri minute pozneje sta bila v gneči pred mariborskimi vrati neodločna Ošlaj in Jože Benko, takoj zatem pa so gostitelji po drugem rumenem kartonu Dušana Bogdanoviča ostali z
igralcem manj. Številčno premoč je le dve minuti pozneje izničil Pregelj, ki si je z nepremišljeno potezo, udaril je Aleša Čeha, prislužil izključitev.

Tekma med Mariborom in Nafto se je končala z izidom 1:1
Tekma med Mariborom in Nafto se je končala z izidom 1:1 FOTO: Jani Dolinšek

Stadion Športni park, gledalcev 1800, sodniki: Bohinc (Poljane nad Škofjo Loko), Rešek (Kranj), Rep (Radovljica).
Strelca: 1:0 Eterovič (28.), 1:1 Makriev (38.).
Nafta: Kuzma, Zemljič, Bogdanovič, Bunc (od 45. Matjašec), Eterovič, Čeh, Repina (od 62. Celcar), Benko, Ošlaj, Ristič (od 62. Zore), Bukovec.
Maribor: Ranilovič, Džinič, Lungu, Cipot, Pregelj, Mujakovič (od 84. Buzeti), Makriev, Pekič (od 78. Robnik), Zeba, Vuksanovič, Pečnik.
Rumeni kartoni: Bogdanovič, Čeh; Mujakovič, Pečnik.
Rdeča kartona: Bogdanovič (59.); Pregelj (61.).

Drava - CMC Publikum 2:2 (0:1)

Nogometaši Drave so Celjane pričakali v močno oslabljeni sestavi, saj domači strateg Dražen Besek ni mogel računati na kar pet nosilcev igre, oslabljeni pa so bili tudi gostje. Prvi so zapretili Celjani, ko se je po predložku Breziča na levi strani sam znašel Čadikovski, njegov strel pa je domači vratar Dabanovič ubranil. Boljša igra Celjanov je obrodila sadove v
18. minuti, ko je Brezič z dolgo podajo našel prostega Brulca, ki je z natančnim strelom po tleh in z nekoliko bolj desne strani premagal Dabanoviča. Celjani so bili v tem delu nekoliko podjetnejši, predvsem pa so prebijali po desnem boku, kjer Ptujčanov praktično ni bilo.

Začetek drugega polčasa je minil v velikem "jurišu" ptujskih nogometašev, ki so v 49. minuti izenačili. Za strel s 25 metrov se je odločil mladi Drevenšek, žoga je zadela enega od obrambnih igralcev gostov, spremenila smer in obtičala za hrbtom nemočnega Mujčinoviča. Sledila je dobra igra Drave s številnimi streli od daleč, ki pa so bili nenatančni ali pa končali v rokah vratarja CMC Publikuma.

V 72. minuti so gosti znova izpeljali nevaren napad po levi strani, po podaji Brulca pa je Bakarič povišal na 2:1. Dvanajst minut kasneje so domačini izenačili. Z desne strani je v kazenski prostor poslal predložek Horvat, žoga je prišla do Tiganja, ki je s strelom iz obrata premagal celjskega vratarja in postavil končni izid dvoboja.

Mestni stadion, gledalcev 250, sodniki Tratnjek (Murska Sobota), Kokolj (Škofljica) in Kurež (Kisovec).
Strelci: 0:1 Brulc (23.), 1:1 Drevenšek (48.), 1:2 Bakarič (72.), 2:2 Tiganj (83.).
Drava: Dabanovič, Emeršič, Bošnjak (od 89. Zagoršek), Zečevič (od 77. Ogu John), Berko, Prejac (od 63. Tisnikar), Zajc, Horvat, Kelenc, Tiganj, Drevenšek.
CMC Publikum: Mujčinovič, Škrbina, Pečnik, Beršnjak, Korun, Ibeji (od 54. Bakarič), Brulc 7, Hadžič, Travner, Brezič, Čadikovski (od 84. Biščan).
Rumeni kartoni: Prejac; Čadikovski, Korun.