Alessandro Fattori je na zadnji tekmi svetovnega pokala alpskih smučarjev pred finalom naslednji teden v Flachauutekmi majhnih razlik, prvih deset je ločilo le 53 stotink sekunde, dosegel drugo zmago v karieri. Defago je zaostal 20 stotink, Eberharter je s 24 stotinkami zaostanka še ujel stopničke, te pa so za pičlo stotinko ušle Kristianu Ghedini, ki pa je kljub temu dopolnil italijanski uspeh na Norveškem.
Slovenski smučarji so na drugi tekmi na Norveškem ostali praznih rok. Še najbližje točkam je bil Jernej Koblar, ki je trideseterico zgrešil za sedem stotink. Gregor Šparovec, ki je bil na smuku v Kvitfjellu 15., je bil tokrat le 36., slabe vožnje pa so prikazali tudi Primož Skerbinek, Andrej Jerman in predvsem Peter Pen, ki je prehitel le Šveda Charlieja Bergendahla.
Superveleslalomsko tekmo v Kvitfjellu je zaznamoval tudi hud padec domačega smučarja Bjarneja Solbakkna. Nastopil je s startno številko 1, na zadnjem skoku pred ciljem pa ga je vrglo v zrak, kjer je naredil preval in trdo treščil na smučišče. Ustavil se je šele po dolgem drsenju, nato pa so mu na pomoč takoj priskočili reševalci. Nesrečnega smučarja so morali do cilja odpeljati v reševalnih saneh.
Eberharter - zmagovalec svetovnega pokala
Poleg Fattorija je bil v izteku olimpijske proge v Kvitfjellu najbolj zadovoljen Eberharter. Čeprav je bila zmaga v skupnem seštevku in s tem veliki kristalni globus že nekaj časa v njegovem dosegu, po sobotnem smuku pa bi mu jo lahko odnesla le neverjetna serija domačega aduta Kjetila Andreja Aamodta, je po superveleslalomu tudi matematično nemogoče, da bi 32-letnemu Avstrijcu še kdo odvzel najbolj cenjeno lovoriko v svetovnem poklau. Aamodt je bil s petim mestom sicer precej boljši kot dan prej na smuku, a je vseeno zaostal za Eberharterjem, to pa je pomenilo, da ima Avstrijec štiri tekme pred koncem sezone več kot potrebnih 400 točk naskoka. "Skupni globus je kot naslov prvaka formule 1. Najboljši v celem letu je na vrhu. V smučanju ni nič večjega," se je lovorike veselil Eberharter, ki nikakor ne razmišlja o koncu kariere: "Zdaj mi gre tako dobro, da bi bila res škoda, če bi nehal. Poleg tega je Trinkl pokazal, da lahko tudi s 34-imi leti dobro smučaš."
Najboljši smučar sezone 2001/2002 ima v svoji letošnji zbirki poleg kompleta olimpijskih medalj tudi mali kristalni globus za smukaško razvrstitev, zelo blizu pa je podobnemu uspehu tudi v superveleslalomski konkurenci. Pred zadnjo tekmo ima namreč 94 točk prednosti pred Didierjem Cuchem - v Kvitfjellu je bil Švicar le deseti - in ob globus je lahko le še v primeru, da bi Cuche na finalni tekmi v Flachauu zmagal, sam pa bi tekmo končal brez točk. Poleg tega pa se Eberharterju odpira možnost, da izenači še en rekord. V veleslalomskem seštevku je sicer tretji, toda z možnostmi za končno zmago. Če bi mu uspelo osvojiti še ti lovoriki, bi postal po Jeanu Claudu Killyju in rojaku Hermannu Maierju šele tretji smučar s štirimi kristalnimi globusi v eni sezoni.