Nizozemci utišali Italijane

Bern, 09. 06. 2008 20.28 |

Nizozemski nogometaši so na prvem pravem derbiju evropskega nogometnega prvenstva s 3:0 ugnali Italijane.

Veselje ob zadetku Ruuda van Nistelrooya je bilo nepopisno, to pa je bil šele prvi zadetek silno razpoloženih Nizozemcev. FOTO: Reuters

Nizozemska reprezentanca je proti Italijanom odigrala izjemno partijo. Na stadionu Stade de Suisse so varovanci Marca van Bastna od prvega trenutka tekme nadzirali dogajanje na zelenici, s pravočasnim zapiranjem najboljših italijanskih reprezentantov pa Azzuri niso mogli razviti svoje igre. Drugače je bilo v vrstah Tulipanov. Le ti so prek Rafaela van der Vaarta odigrali številne nevarne napade; prvo darilo za dobro igro pa so prejeli v 26. minuti, ko je Gianluigija Buffona ugnal Ruud van Nistelrooy. To je bil praktično šele uvod v izjemno predstavo 'domačinov'. Že pet minut kasneje je bil rezultat na semaforju 2:0 v korist Nizozemcev. Izjemen protinapad je z lepim zadetkom kronal Wesley Sneijder.

Drugi zadetek za Nizozemce je zabil Wesley Sneijder.
Drugi zadetek za Nizozemce je zabil Wesley Sneijder. FOTO: Reuters

Drugi del pa so bolje začeli Azzuri. Varovanci Roberta Donadonija so si prek  Gianluca Zambrotte priigrali nekaj polpriložnosti, a rezultat se ni spremenil. Dobrih 20 minut jalove premoči Italijanom ni prineslo tako želenega znižanja rezultata, nato pa so stvari v svoje roke vnovič vzeli van Bastnovi varovanci. Sprva je naše zahodne sosede z nekaj izjemnimi obrambami ohladil vratar Edvin van der Sar, nato pa je na sceno stopi Giovanni van Brockhorst, ki je zabil še tretji zadetek za Oranje. Po 79. minutah obračuna na Stade de Suisse je bilo tako praktično že vse odločeno, več razlogov za veselje pa so imeli številni nizozemski navijači, ki so množično pripotovali v švicarsko prestolnico.

Nizozemska – Italija 3:0 (2:0)

van Nistelrooy (26.), Sneijder (31.), van Brockhorst (78.)

10. 06. 2008 13.08
še več takih nizozemcov, da utišajo še ene naše sosede (mislim na one južno)
Eyeless
10. 06. 2008 11.53
makaronari popusiona!!!hahahahhahaha tak jim treba naj izpadejo ze v skupinskem delu
300nauro
10. 06. 2008 09.15
Za vse je kriv Berlusconi! Le kdo bo še navijal zanj?
GTR
10. 06. 2008 08.54
Italjani nimajo pojma, igrali so kot eni nesposobnezi, nic podobno igri svetovnih prvakov. Lepo so jih nadigrali nizozemci, upam da jih še francozi. Italija,.... Hahahahah rupniki :)
pallander
10. 06. 2008 07.22
# aligatorcek 10.06.2008, 00:13 widrihows8, daj nehaj nabijat ker te imam dovolj. Italijanski nogometaš je ležal za golom kao poškodovan, morda pa le zaspan. Po nogometnih pravilih v takem primeru prepovedanega položaja NI, in gol je bil popolnoma na mestu. Če si pa mulec, in ne moreš preboleti slabe igre in poraza vsestransko nekoristnih makaronarjev, je pa že itak čas za ajanje... je že res da igralec zunaj igrišča ne vpliva na prepovedan položaj, toda useeno je bil van nistelrooy 1m bližje golovi črti kot pa zadnji italjanski branilec.
NEjcoo
10. 06. 2008 07.20
mislim, da se za italijane ni bati da ne bi prišli iz skupine, ubistvu so v drugem polčasu imeli 150% priložnosti in če bi zadeli bi se tekma obrnila. Mislim da bodo italijani v igri samo napredovali. Pohvalil bi pa nizozemce ki so navdušili predvsem v triu wesle Sneider, Van der Vart in seveda golgeter Van NIsterlooy.. Zelo pa so me razočarali Francozi, ki so bili proti Romunom povsem brez idej, kjer bi za tako reprezentanco kot so morali pokazati malo več, dosti več!
ptuj123
10. 06. 2008 07.19
super rezultat, poplna tekma bi bila, ce bi se nekdo materazziju nogo zlomil, to bi bilo popolno!!!
theOne23
10. 06. 2008 07.08
opala.. *k jim je clo ratal ;)
theOne23
grooza...sm štela italjane kot favoritee, učerei k je bla pa tekma sm se pa križala doma... k jim je vlo ratal pridt do nasprotnikovga gola se jim je pa usral... poolomm..
Tanja Jakše
10. 06. 2008 07.02
dobra tekma je bla:P
w.dirigent
10. 06. 2008 06.13
vsaka cast nizozemcem,lepo bi bilo da gredo italijani cim prej domov in da nogomet ostane na prvenstvu.
nemejugat
10. 06. 2008 00.21
...ALIGATORČEK... ...točno in lepo napisano.... ....za golom je italijan simuliral, mreža se pa je polnila.... Končno pravica....Italijani igrajo svoj catenacio in skoraj vedno se jim userje da zmagajo....igre, akcije pa nikjer....tokrat so sedli na žebljiček :))) ....HRVAT2......o čem ti tu pišeš??? Imaš morda vročino, kaj imajo tu slovenclni?
aligatorcek
10. 06. 2008 00.13
widrihows8, daj nehaj nabijat ker te imam dovolj. Italijanski nogometaš je ležal za golom kao poškodovan, morda pa le zaspan. Po nogometnih pravilih v takem primeru prepovedanega položaja NI, in gol je bil popolnoma na mestu. Če si pa mulec, in ne moreš preboleti slabe igre in poraza vsestransko nekoristnih makaronarjev, je pa že itak čas za ajanje...
Hrvat2
10. 06. 2008 00.03
Italijani so Svetovni prvaki in so na Evropsek prvenstvu! Slovenci? :))
hint
09. 06. 2008 23.51
Povsem zaslužena zmaga holandcev BRAVOOO!!!
widrihows8
09. 06. 2008 23.39
Ma dejte no nehat, v 26. minuti je bil čisti prepovedani položaj, ne pa da naši izjemno inteligentni komentatorji nabijajo o nekem aktivne igralco 5 metrov izven igrišča, mimogrede še omenim da so italjani bli praktično na istem nivoju igre le sreče niso imeli,nizozemci pa dost sranja.