Formula 1

Bolgarija, nova evropska motošportna oaza?

Sofija, 02. 07. 2009 21.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Vodilni možje bolgarske motociklistične zveze (BMF) se bodo na povabilo Bernieja Ecclestona sestali z njim med dirkaškim vikendom za VN Nemčije na Nürburgringu. Tema sestanka: gostovanje formule 1 v Bolgariji!

Halo, Bing, pardon, Bogdan ... Kako kaj brat? Te zanima gostovanje formule 1 v Bolgariji? Cena? Pravi drobiž ...
Halo, Bing, pardon, Bogdan ... Kako kaj brat? Te zanima gostovanje formule 1 v Bolgariji? Cena? Pravi drobiž ... FOTO: Reuters

Novico je za agencijo Reuters ponosno potrdil predsednik BMF Bogdan Nikolov: "Že decembra lani smo podjetju FOM (Formula One Management) poslali projekt formule 1 z dvema možnima prizoriščema. Bolgarija bi na podlagi tega gostila karavano formule 1 med letoma 2011 in 2015, z možnostjo podaljšanja pogodbe vse do leta 2020."

Bolgari prihajajo! Ambiciozni načrti napovedujejo prihod relija WRC leta 2010 ...
Bolgari prihajajo! Ambiciozni načrti napovedujejo prihod relija WRC leta 2010 ... FOTO: Reuters

Med omenjenima projetkoma naj bi se Ecclestone bolj ogreval za dirkališče v Dolni Mitropoliji v bližini mesta Pleven, ki naj bi se začelo kmalu graditi, dokončno pa naj bi ga v privolitev prepričal Rumen Petkov, prvi mož organizacijskega komiteja dirke za svetovno motociklistično prvenstvo pri BMF, s katerim se bo sestal na nemški dirki.

... še leto pred prihodom motoGP pa bi na novozgrajenem dirkališču v Plevnu že radi gostili formulo 1!
... še leto pred prihodom motoGP pa bi na novozgrajenem dirkališču v Plevnu že radi gostili formulo 1! FOTO: Reuters

Da Bolgari mislijo resno, pove podatek, da so tudi že uvrščeni na začasni koledar relija za svetovno prvenstvo (WRC) za leto 2010, dve leti kasneje pa bodo, kot rečeno, gostili še prvenstvo motoGP.

 

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User34085
06. 07. 2009 08.30
formule čez 2 let ne bo več !
User449277
04. 07. 2009 01.33
tega Bernija bi blo treba pod nujno nagnat
User400914
03. 07. 2009 18.42
sej spolh niso vazni standardi, vazno je koliko bo malemu ditatorju kapnilo na racun in koliko ba v kuverti dobil mimo vsega
vednoprav
03. 07. 2009 12.18
To sicer ni zraslo na mojem zeljniku ,ampak mi je članek tako všeč,da sem ga moral skopirati.
vednoprav
03. 07. 2009 12.13
Ta članek pove bistvo sprevrženosti - Nek prenapeti pregovor pravi, da v krizi leži tudi priložnost. Formula 1 je slikoviti primer svetovne gospodarske krize. Dolga leta se je živelo preko razmer oziroma okvirjev.. Kričavo so se po celem svetu prodajali veliki varljivi ovoji in nečimrnost ter pohlep sta zakrivala pogled na bistvo. Pri tem pa so le redki dobro zaslužili. Povrhu pa je bilo vse legalno. Sedaj, s praznimi žepi in potisnjeni ob zid, je prišel čas, da se navijalci cen in fanatiki preženejo in da se začne razmišljati o pravih vrednotah. Formula 1 ima ogromno priložnost. Vrniti se mora k navijačem. In to lahko doseže samo tako, da pomisli na svojo zgodovino in svoj izvor. In ne tako, kot je primer v Valencii, kjer so postavili tribune, iz katerih se ne vidi niti centimeter dirkalne steze! Da Silverstone – seveda tudi druga tradicionalna dirkališča – spada na koledar dirk, je na zadnji dirki dokazalo 300.000 obiskovalcev. Zato ni odveč vprašanje, ali zares potrebujemo monotona dirkališča s praznimi tribunami kot so Šanghaj, Carigrad ali Manama. Seveda bi pri tem določeni ljudje beležili manjše stanje na bančnem računu. Toda namesto da gradimo megalomanske komplekse v puščavah, bi lahko brez težav znova vozili v Montrealu. Ali pa v Zandvoortu, Brands Hatchu ali Dijonu in Estorilu. Da ne govorimo o Imoli in o senzacionalnih stezah kot sta Laguna Seca ali Elkhart Lake. Verjetno ne odgovarjajo standardom formule 1. Toda to ne drži. Če lahko formula 1 vozi v Monte Carlu, potem lahko povsod drugod po svetu.
User422266
03. 07. 2009 10.52
Haahahahaha. Bernie, Bolgarija bo pristajala tvojim standardom Silverstone pa ne? Na Silverstone prihaja vsako leto največ ljudi, v celotni F1 sezoni! Verjetno turki v vseh letih ko so imel F1 dirko niso vse skupaj dobili toliko gledalcev kot Silverstone v 1 letu.
User260463
02. 07. 2009 23.31
Bernie, ali nisi zaradi pomanjkanja razkošja in nizkega standarda odpikal Silverstona? Budalo, rineš pa potem v Bolgarijo...to bo ista Turčija..malo bo gledalcev, stezo bo naredil Tilke, dolgcajt..
User449976
02. 07. 2009 23.26
bi bila dobra zamenjava za turčijo-vsaj po številu gledalcev
psibuba
02. 07. 2009 23.17