
Razen razvpitega vohunskega škandala »Stepneygate« in letošnjega nekonkurenčnega dirkalnika mclaren-mercedesa MP4-24, je bilo Britancu vse od svojega vstopa v formulo 1 večinoma "posuto z rožicami," saj je v kratkem času dosegel več kot večina dirkačev v formuli 1, tako ljubitelji kot poznavalci formule 1 pa so ga sprejeli z navdušenjem, ki je kulminiralo z osvojitvijo naslova svetovnega prvaka.
Potem je prišla letošnja sezona ... "Težki časi ti pomagajo pri oblikovanju značaja," se je v intervjuju za nemški časnik Sport Bild odprl Hamilton in nadaljeval: "V zadnjih mesecih sem osebnostno dozorel, saj sem se naučil, kako ravnati v kriznih trenutkih, zaradi česar lahko rečem, da mi je letošnja sezona najbolj pomagala pri dozorevanju."

Poleg dejstva, da prvič v svoji karieri dirka z nekonkurenčnim dirkalnikom, je drugi največji udarec njegovi, do takrat neoporečni podobi, zadalo razkritje, da sta skupaj z zdaj že odpuščenim McLarnovim direktorjem Davom Ryanom lagala komisarjem na dirkah v Avstraliji in Maleziji. Na vprašanje, kako bi zdaj ravnal v takšni situaciji, je 24-letni dirkač povedal: "Dvakrat bi premislil in še bolj prisluhnil notranjemu glasu. Lastne dvome ob razmišljanju, ali naj se zlažem ali ne, bi vzel veliko bolj zares."
Nikakršni dvomi pa McLarnovega dirkača ne obdajajo več glede letošnjega dirkalnika, za katerega sicer meni, da je zmožen presnetiti na kakšni dirki, a da bo vse napore treba usmeriti v prihodnjo sezono: "Prav vseeno mi je, na katerem mestu bom končal na koncu letošnje sezone. Zdaj je najpomembnejše, da naredimo vse, da bomo imeli prihodnje leto ponovno najboljši avto."
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.