Dirkač formule 1 Lewis Hamilton (McLaren Mercedes) je pred dirko za veliko nagrado Avstralije z osebnim avtomobilom dirkal po ulicah Melbourna. Neprimerno početje je opazila policijska patrulja, ki je zaradi teže prekrška primer predala pravosodju. Avstralci so se obrnili na svoje angleške kolege, ki so v torek pozno popoldne izrekli tudi ustrezno globo.
Nekdanji svetovni prvak ni uspel vnovčiti svojega zvezdniškega imena, saj mu je sodnik zaradi 'žganja' gum na ulicah Melbourna naložil 500 avstralskih dolarjev kazni, kar znaša nekaj manj kot 350 evrov. Spomnimo, da je Hamiltonu zaradi prekrška grozila celo zaporna kazen.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.