Sicer mirna dirka formule 1 v Monaku še vedno dviga prah. Dirkači naj bi se med seboj bojevali za čim boljše uvrstitve, govori pa se, da v McLarnu tega niso upoštevali. Lewisu Hamiltonu naj bi namreč prepovedali prehiteti moštvenega kolega Fernanda Alonsa. Mednarodna avtomobilska zveza namerava primer podrobno raziskati.
Gre za čas okoli prvega postanka, ko naj bi imel Hamilton še za vsaj štiri kroge bencina, a je moral kljub negodovanju v bokse. Že v kratkem času, kolikor je bil na stezi dlje od Alonsa, je Špančevo prednost zmanjšal z devetih na pet sekund, še štirje krogi bi bili zanj zlahka dovolj za vodstvo.
Ron Dennis, šef McLarna, si s to izjavo po dirki v Monaku ni ravno pomagal. "Ko sprejemaš takšne odločitve, moraš najprej razmišljati kot moštvo. Obenem pa bi najraje videl, da bi se dirkača udarila za zmago, a tega ne moreš narediti v Monaku,“ je dejal. McLarnovo ravnanje je obsodil tudi predsednik FIA Max Mosley.
Nekdanji dirkači FIA ne razumejo
Odzivi nekdanjih dirkačev in tesnih spremljevalcev dogajanja v formuli 1 na napovedano preiskavo so bolj ali manj enoglasni. Tako udeleženec 36 dirk formule 1 in sedanji TV komentator Christian Danner pravi: "Taka preiskava je nekaj povsem brezsmiselnega. Nima nobene realne osnove, v ozadju mora biti nekaj drugega." Očitno Danner cilja na veèno sovraštvo med Ferrarijem in Ronom Dennisom, vodjo McLarna. Ravno Anglež je najbolj pritiskal na FIA v primeru zloglasnega ukazovanja Ferrarija Rubensu Barrichellu na dirki za VN Avstrije leta 2002. Takrat je bilo več kot očitno, da je moral Barrichello tik pred ciljno črto zavirati, da je predse spustil Michaela Schumacherja, zato je FIA od sezone 2003 dalje prepovedala vplivanje vodstva moštva na razplet dirk.
Podobnega mnenja kot Danner je tudi prvak prvenstva DTM in nemška dirkaška legenda Klaus Ludwig: "Tistega, ki so pri FIA prijavili možnost vplivanja vodstva moštva na dirkačevo vožnjo, bi morali poslati k psihiatru." Jackie Stewart se je pridružil mnenju nemških kolegov, ko je enostavno dejal, da pri McLarnu niso naredili nič narobe.
Očitno so se zdaj na isti strani barikad znašli Ferrari in njim vedno nenaklonjeni angleški mediji. To pot imajo istega sovražnika, Angleži pa se niti ne trudijo, da bi skrili simpatije do Lewisa Hamiltona. Vik in krik po Alonsovi zmagi v Monaku in "nedovoljenem prehitevanju" Hamiltona je bil v angleških medijih namreč precej glasen.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.