Muzej, ki so ga ustanovili člani Škotove družine, je bil ob odprtju velika atrakcija v mestecu le s 120 prebivalci. Coulthard je muzeju poklonil kar nekaj svojih avtomobilov iz svoje dirkaške kariere, poleg tega pa je bilo razstavljenih še okoli 300 razstavnih eksponatov, vključno s pokali, kombinezoni, deli dirkalnikov in ostalimi spominki na uspešno kariero, ki jo je končal 2. novembra lani na zadnji dirki formule 1 v Braziliji.
Muzej je leta 2005 v upravljanje prevzela Wendy McKenzie, ki pa je včeraj sporočila, da je muzej zaprl vrata: "Muzej Davida Coultharda in okrepčevalnica Pitstop sta zaprta in razen če se ne bo zgodil čudež, javnosti ne bo več na voljo za ogled."
Kustosinja je na uradni spletni strani potožila, da enostavno ni imela več druge možnosti in da ji je neznansko žal, saj je v preteklih letih vložila ogromno truda, da je muzel sploh deloval: "Odločitev je bila zelo težka, saj sem bila na muzej vezana tako poslovno kot čustveno. A težave so se vse bolj kopičile in nazadnje sem se odločila, da si poiščem bolj običajno službo," je še zapisala McKenzijeva.
Za zdaj še ni znano, kaj bo s svojimi spomini naredil nazadnje dirkač Red Bulla, ki je po upokojitvi postal strokovni dirkaški sodelavec BBC-ja in Autosporta. Prvi komentarji z Otoka pa so so se glasili : "Morda bi bilo bolje, če bi se David odločil postaviti muzej voščenih lutk svojih nekdanjih punc. Uspeh bi bil zagotovljen," so s tipičnim angleškim humorjem komentirali dejstvo, da bi Škot lahko osvojil še veliko več od 13 zmag, kolikor mu jih je uspelo osvojiti v formuli 1.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.