Formula 1

Renault v Monzi s KERS?

Enstone, 26. 08. 2009 12.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Pri francosko-angleškem moštvu razmišljajo, da bi bila hitra steza v Monzi s številnimi mesti, kjer se močno zavira, primerna za ponovno uvedbo sistema KERS v njihova dirkalnika na italijanski dirki.

V Valencii so pri Renaultu z Alonsom računali na zmagovalne stopničke.
V Valencii so pri Renaultu z Alonsom računali na zmagovalne stopničke. FOTO: Reuters

Renaultov tehnični direktor Bob Bell je v pogovoru za britanski Autosport povedal, da bo na prihajajočih dveh hitrih dirkah dirkalnik R29 deležen znatnih aerodinamičnih sprememb. KERS do dirke ta konec tedna v Spa-Francorchampsu zagotovo še ne bo nared, a dolge ravnine, hitri ovinki in močna zaviranja na delih proge, kot sta šikani Varianta del Rettifilio in Roggia, so več kot primerno mesto, kjer bi bil KERS v veliko korist dirkačema. "KERS zagotovo ne bomo uporabili v Spaju, a v Monzi lahko sistem resnično prinese prednost," je dejal Bell, ki je še priznal, da so po obetavnih predstavah na prostih treningih v Valencii pričakovali več od šestega mesta, ki ga je na koncu osvojil Fernando Alonso: "Na žalost je imel Fernando na kvalifikacij veliko težav z zavorami; če jih ne bi imel, verjamem, da smo se bili sposobni boriti za mesto na zmagovalnih stopničkah."

Bell je dodal, da bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da do konca sezone še poskušajo izboljšati sedanji dirkalnik, a hkrati priznal, da so vse vire in sile osredotočili na razvoj dirkalnika za prihodnjo sezono: "Na srečo tehnična pravila glede aerodinamike za prihodnjo sezono ostajajo ista, zato smo nekaj ugotovitev z bodočega dirkalnika R30 že prenesli na letošnji avto. A lahko potrdim, da ima razvoj novega dirkalnika zdaj prednost."

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User406057
26. 08. 2009 23.16
Lahko probajo, vendar ta sezona je izgubljena.Avto je slab in pika.
User460002
26. 08. 2009 19.34
kaj ti bo kers česi kupil kolo
User426273
26. 08. 2009 16.17
zna bit dobr ja
User421119
26. 08. 2009 15.54
..he,he s težo kersa ta borela ne pride v niti vQ2...
User414522
26. 08. 2009 14.23
v monzi in spa-ju mislim, da kers pride najbolj do izraza. samo njegovo delovanje bi morali iz 6.6 sek podaljšati na 10 sekund in bi bil veliko veliko koristnejši kot je sedaj
ĐurĐev Dan
26. 08. 2009 13.19
to bi bla pametna poteza! le tko naprej renault!!