Formula 1

Schumi: Vettel bo prvak

Ljubljana, 16. 12. 2008 08.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Sedemkratni prvak formule 1 Michael Schumacher je prepričan, da ima mladi Sebastian Vettel (Red Bull) vse možnosti, da v bližnji prihodnosti osvoji naslov prvaka.

Michael Schumacher
Michael Schumacher FOTO: Reuters

Mladi Nemec je v tej sezoni nekajkrat že pokazal, da ga čaka še blesteča kariera v formuli 1. Na VN Italije je postal tudi najmlajši zmagovalec v zgodovini tega najelitnejšega oktanskega športa. „Res sem užival, ko sem ga gledal med dirko. Enostavno ima fant poseben karakter in na tem mora v prihodnje graditi, potem pa bodo rezultati prišli sami od sebe,“ je za italijanski športni dnevnik Gazzetto dello Sport povedal Michael Schumacher. „Vem, da lahko postane svetovni prvak, to je že dokazal z nekaterimi dirkami v pretekli sezoni.“

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel FOTO: Reuters

Upokojeni nemški dirkač pa v naslednji sezoni ne pričakuje bistvenih sprememb v formuli 1, kljub temu, da bodo veljala nekatera nova pravila. „Vodilna moštva bodo ostala vodilna moštva, ker imajo pač najboljše ljudi in dobro organizacijo. Nekatera moštva bodo imela možnost narediti korak naprej, ne pričakujem pa, da bodo zaradi novih pravil vse drugače,“ je prepričan Schumi.


Schumacher pa v novih pravilih vidi predvsem priložnost, da bi formuli 1 tako zanimiva, kot je bila v preteklosti. „Zdi se mi, da bi dirke spet lahko postale tako razburljive, kot so bile v preteklosti. Dirkalniki bodo znova vozili bolj skupaj, kar pa seveda pomeni tudi večji spektakel,“ je še dejal nekdanji dirkač.

  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle
KOMENTARJI (16)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User331091
18. 12. 2008 20.55
@TITO bistven je dirkač takoj za tem pa dirkalnik. če je alonso lohk postal z renaultom prvak lahko tud vettel s čim slabšim kot je ferrari, seveda bi ga blo pa lepo videt v rdečem!!
vednoprav
18. 12. 2008 04.32
chicago-bears - zopet se ti je poslabšal. Kod sem dejal ,čajčka pa v pojstlo
User414838
18. 12. 2008 01.01
vednoprav-THC1000 hhaaaaaaaaaahhhaahhaaaaaa vidva sta res smesna komi cakam na zacetek nove sezone da dokazem temu vednopravu da je vednoneprav go hamilton!!
vednoprav
17. 12. 2008 10.08
chicago-bears - A si to ti ,vaaauuuu kakšen komentar. Jejhata, jejhata, da nisi mogoče kej bolan. Ja nič ,kar mal čajčka pa u pojstlo.
User419687
17. 12. 2008 09.57
chicago-bears....končo ena pametna...ampak vettel bo vseno odšel v SF prej ali slej...lp
User414838
17. 12. 2008 02.09
JA SAJ TO VSAK OTROK VE DA BI VETTEL POSTAL PRVAK Z BOLSIM DIRKALNIKOM TO SPLOH NI NOVICA JE ZELO DOBER DIRKAC SVAKA MU CAST UPAM DA OSTANE TAM KJER JE KER DRUGAC BO IMEL HAMILTON VELIKO DELA Z NASLOVOM PRVAKA!!
User425468
16. 12. 2008 21.26
User332104
16. 12. 2008 20.14
Ja kot je omenil \"firko\" bi bilo res lepo da bi Šumi pripeljal Vettla k Ferrariju saj bi tam verjetno lahko dosegal bistveno boljše rezultate kot jih je letos in prihodje pri red bullu. Kot pa vsi vemo je dober avtomobil bistven za vrhunske rezultate.
firko
16. 12. 2008 16.54
vse to se bo videlo v prihodnjih sezonah,a skoraj sem prepričan,da bo vettla pripeljal šumi v ferrarija,zato mu verjetno ne uide kakšen naslov.verjamem da bi bil bolj nevaren od masse.privoščim mu dober bolid,da se bo lohk dokazu in s pomočjo šumija mu bo to sigurno uspelo.potem bi bila s hamiltonom dirkača prihodnosti,zraven pa še alonso in kimi
User400284
16. 12. 2008 15.25
vettel bo 100%postal prvak- z boljšim dirkalnikom
User392539
16. 12. 2008 14.30
@se strinjam s tabo, vednoprav... :D schumi je legenda in vedno bo...vettel pa si je zbral za vzornika največ, kar si lahko..in z dobrim dirkalnikom bi vsekakor lahko postal prvak..brez dvoma..že s torro rosom je delal \'\'čudeže\'\'...lp
vednoprav
16. 12. 2008 11.43
TOLE SEM PREBRAL NA SIOL-U VARČEVALNI UKREPI V F1 :FIA zatrjuje, da so sklepe dosegli v soglasju z moštvi, med novostmi pa bo tudi manj motorjev v sezoni 2009. Vsak dirkač bo imel v celotni sezoni na voljo osem agregatov. Nedavno slovo Honde - japonska tovarna se je odločila, da zaradi naraščajoče gospodarske krize ne bo več podpirala moštva v formuli 1 - je po besedah vodje formule 1 Bernieja Ecclestona pomenilo opozorilni klic za celotno karavano formule 1. Vodstvo se je s predstavniki moštev sestalo in pogovorilo v sredo v Monaku, zdaj pa je FIA že sprejela nekaj ukrepov, ki naj bi zmanjšali težave elitnega avtomobilističnega v prihajajočih sezonah. Največji del novosti FIA zadeva formulo 1. Celotne stroške razvoja motorjev morajo moštva v primerjavi z letošnjo sezono prepoloviti, vsak pogonski agregat bo moral zdržati tri dirke, omejili pa so tudi število motorjev, ki jih bo imel vsak dirkač na voljo v eni sezoni. Največ osem motorjev bodo lahko v moštvu na sezono namenili enemu dirkaču, še skupno štiri pa za testiranja, tako da število pogonskih enot na ekipo ne bo preseglo številke 20. Manj bo tudi testiranj, med sezono jih sploh ne bo več, razen ob dirkaških koncih tedna. FIA se je dotaknila tudi dela v tovarnah, ki delajo za moštva formule 1 - na leto bodo morale za šest tednov nepreklicno zapreti vrata. Vsi trije ukrepi bodo veljali že v sezoni 2009, za 2010 pa je svet FIA predlagal uvedbo enotnih motorjev. Prav ta predlog je pred meseci razburil nekatera najboljša moštva v formuli 1, Ferrari je zaradi tega celo zagrozil z odhodom iz tekmovanja. FIA zdaj predlaga, da bi ekipe bodisi dobile enoten motor neodvisnega proizvajalca, ki bi ostal v okviru petih milijonov evrov, ali pa bi se vsako moštvo moralo obvezati, da bo razvoj motorja ostal v teh finančnih okvirih. FIA je še sporočila, da bo, če se bodo odločili za neodvisnega proizvajalca motorjev, njegovo ime sporočili najkasneje do 20. decembra letos. Iste motorje naj bi nato uporabljali še v sezonah 2011 in 2012, tako da bi stroški razvoja ostali na čim nižji ravni. ******* Tole bo še burka
User419086
16. 12. 2008 10.15
Schumi legenda..... Vettel njegov naslednik....
User419687
16. 12. 2008 09.42
shumi samo potrjuje moje besede...ampak treba je poudariti, da bo to mogoče le z dobrim dirkalnikom...
vednoprav
16. 12. 2008 08.58
Kar se tiče Vettla ima čisto prav . No saj Šumi je imel vedno vse prav ,to vam s chicago-bearsom že ves čas dopovedujeva. : - )))
User408080
16. 12. 2008 08.50
ja bo dorke bodo bolj napete komi cakam da se zacne