Formula 1

Sutil ostaja udarna moč Force Indie

Abu Dabi, 23. 11. 2010 09.21 |

Manfred Zimmerman, zastopnik dirkača Adriana Sutila, ki je nastopal za ekipo Force India, pravi, da se njegov varovanec načelno strinja z novo pogodbo, ki mu jo je v podpis ponudil lastnik moštva Vidžaj Malja.

Vidžaj Malja želi Nemca obdržati v svoji ekipi.
Vidžaj Malja želi Nemca obdržati v svoji ekipi. FOTO:

Adrian Sutil je v formuli 1 debitiral v sezoni 2007, ko je nastopal za ekipo, ki se je takrat imenovala Spyker F1 in ki jo je po prevzemu novi lastnik, indijski milijarder Vidžaj Malja, preimenoval v Force Indio.

Nemca, ki je do danes vknjižil 53 točk, so zadnje mesece povezovali s številnimi moštvi: med drugim je bil vse do zadnje dirke v Abu Dabiju v igri za sedež pri Renaultu, ki pa bo po odlični predstavi očitno ostal Rusu Vitaliju Petrovu. Poleg tega so bile vse glasnejše govorice, da je v ožjem izboru vodilnih mož pri Mercedes GP zamenjati Michaela Schumacherja, če bi se ta po neuspeli vrnitvi na dirkaške steze odločil za (ponovno) predčasno slovo.

Letos je za Sutilom najuspešnejša sezona, v kateri je s 47 osvojenimi točkami zasedel 11. mesto. Največji uspeh je dosegel v Sepangu na VN Malezije, na kateri je ciljno črto prečkal kot peti najhitrejši dirkač. FOTO:

A sodeč po izjavi njegovega zastopnika Manfreda Zimmermana, dirkač, ki bo 11. januarja prihodnje leto dopolnil 28 let, ostaja zvest dosedanjemu delodajalcu: "V načelu je Adrian pristal na novo pogodbo. Pričakujem, da bodo podpisi na njej najkasneje v dveh oziroma treh tednih," je v pogovoru za nemško avtomobilistično revijo Auto Motor und Sport povedal Sutilov menedžer.