Formula 1

Todt: Odločitev bo Ecclestonova

Pariz, 08. 06. 2010 11.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Predsednik Mednarodne avtomobilistične zveze (FIA) Jean Todt vztraja, da mora o novem gumarskem opremljevalcu dirkalnikov za prihodnjo sezono odločati FOTA oz. Bernie Ecclestone.

Predsednik Mednarodne avtomobilistične zveze (FIA) Jean Todt je odločen, da izbiro gumarja formule 1 za tekmovalno sezono 2011 prepusti šefu formule 1 Bernieju Ecclestonu in Združenju dirkačev formule 1 (FOTA) in ne šefom moštev, kot bi si mnogi lastniki ekip želeli. Čeprav ekipe od podpisa pogodbe s Pirellijem za prihodnjo sezono loči le še kratek čas, Francoz vztraja, da gre za odločitev, o kateri dirkači ne morejo odločati.

Jean Todt
Jean Todt FOTO: Reuters

Ekipe so sicer porabile tedne in mesece, da so sprejele odločitev, kaj je za prihodnost dirkaškega športa najboljše, če je v Turčiji kazalo, da bo gumarski opremljevalec za prihodnjo sezono Micheline, pa je jasno, da Pirelli le še dnevi ločijo do sklenitve pogodbe. "FOTA bo imela pri končni odločitvi zelo močan vpliv, vendar ne takšnega kot beseda Bernieja Ecclestona. FOTA lahko predlaga, ampak najmočnejši člen je tisti, ki bo govoril najglasneje,“ je v intervjuju za današnjo izdajo francoskega časnika La Parisien povedal šef FIA Todt.
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Zapornik
08. 06. 2010 23.11